вівторок, 29 листопада 2016 р.


День па́м'яті жертв голодомо́ру

   День па́м'яті жертв голодомо́ру 1932-33 років — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. 
   День пам'яті жертв голодоморів припав на 26 листопада. Напередодні, 24 листопада, відкрилась нова експозиції Українського інституту національної пам'яті до 83-х роковин Голодомору в рамках проекту «Незламні» — 15 історій про тих, кого не зламав Голодомор.
Також і в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» в рамках презентації цього проекту «Незламні», було відкрито виставку «Голодомор не зламав».
Відповідно, в 2016 році, відзначення роковин Голодомору на всеукраїнському рівні проходило під гаслом відзначення 15 видатних людей, що пройшли через страшні 1932—1933 роки.
    Учні та педагоги Новосанжарського НВК взяли участь у мітингу-реквіємі присвяченому пам'яті жертв голодомору біля однойменного пам'ятника. Селещний голова відкрила захід, а потім з промовами виступили перший заступник голови районної ради та народний депутат. Нагадали всім про ті жахливі часи і учні Новосанжарського НВК, які після спільної молитви і хвилини мовчання роздали всім присутнім хліб. Закінчився мітинг-реквієм покладанням квітів, колосків та запаленням свічок пам'яті...








23 листопада Новосанжарська земля приймала вишиту карту України.  Вишивали  її казначеї всієї України. Такий неординарний флешмоб був пресвячений 25-річниці Незалежності України. Про створення, ідею і історію такого виробу розповіла начальний казначейства Новосанжарщини. Всі бажаючі мали змогу детально роздивитися елементи вишивки кожного регіону. Неповторною ведучою цього дійства була Вікторія Сіврюк, учениця 11-В класу Новосанжарського НВК, яка на останок подарувала всім чудовий вірш про Батьківщину.

понеділок, 21 листопада 2016 р.

21 листопада - День Гідності та Свободи
   День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.
   Саме сьогодні учні навчально-виховного комплексу взяли участь у мітингу присвяченому пам'яті всім загиблим під час Революції гідності, який відбувся в центрі селища біля пам'ятника Небесній сотні.




Міжнародний день відмови від куріння

17 листопада - Міжнародний день відмови від куріння
За даними проекту DilovaMova.com, дуже символічно, що Міжнародний день відмови від куріння своїми витоками сягає до   Американської землі, континенту, з якого і почалося це тотальне горе - звичка тютюнокуріння.
У далекому 1977-му році цей день було запропоновано відзначати щорічно в кожен третій четвер місяця листопада. Незабаром до цієї корисної ініціативи стали приєднуватися у всьому світі. А пізніше, в 1988-му році, за пропозицією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я виник молодший брат цього Міжнародного дня - Всесвітній день без тютюну, який зараз відзначається 31-го травня.
   Метою Дня відмови від куріння є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти тютюнопаління в усіх прошарках суспільства і в першу чергу в середовищі лікарів і медичного персоналу. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців. Завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я та доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.
    Саме в цей день педагог-організатор О.О.Варич в читальному залі НВК провела інформаційну годину — «Зроби свій вибір на користь здоров’я» для учнів 6 класів. Діти ще раз згадали якими бувають звички. Переглянули цікавий відеоролик про нав'язування паління серед школярів, активно відповідали на питання вікторини та залишили свої думки на стінгазеті "Я проти куріння".





Учні 6-б класу теж часу не гаяли і разом з класним керівником Джежелою Людмилою Миколаївною провели захід до Дня толерантності, де було весело і кожен зміг спробувати розплутати свою ситуацію і залишитися при цьому толерантним до свого однокласника.




День толерантності

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, у якій ідеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.
Традиційним стало святкування цього дня і для Новосанжарського НВК , тому 16 листопада вже з самого ранку в школі активно кипіла робота.
 У фойє школи відбулася акція « Місце є кожному»,  під час якої кожен учень школи мав можливість самовиразитись, відчути радість спілкування через малюнок і вже протягом декількох перерв можна було проаналізувати рейтинг найдружніших класів, улюблених вчителів і навіть освідчення  в коханні. Такий вид діяльності дуже сподобався учням школи і підняв позитивний емоційний тонус школи в цілому. Також було проведено анонімне опитування « Найтолерантніший вчитель » і за підрахунками голосів обрали п’ятірку лідерів,  нагородження яких відбудеться на найближчій педраді. Членами гуртка « Медіакультура » ( 10 Б клас) розроблено та розповсюджено в центрі селища  соціальну рекламу « Будьмо толерантними », головним завданням якої було донести до перехожих  основні принципи толерантності,пояснити, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні.
Толерантність, особливо в теперішній нелегкий час – це спосіб виживання людства, умова гармонійних стосунків в суспільств тож. Отже будьмо толерантними!
          Психологічна служба Новосанжарського НВК


Бдагодійний концерт по збору коштів для Саєнко Богдани








Ярмарка професій для учнів 9-11 класів




Зустріч учнів 5-х класів з працівниками ДСНС







День української писемності та мови

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця»У День української писемності та мови за традицією:
У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Все це і багато чого іншого розповіли перший вчитель Валентина Федорівна та вихователь групи продовженого дня Олена Олександрівна учням 2-Г та 2-А класів на виховній годині "Любіть прекрасну нашу мову". Учні старший класів презентували цікаві стінгазети з даної теми.







День іменинника в 6-Б класі