Шкільні та позакласні заходи


Інформаційна година для підлітків 12–15 років

«Зроби свій вибір на користь здоров’я»
Вступна частина: 17 листопада - Міжнародний день відмови від куріння
За даними проекту DilovaMova.com, дуже символічно, що Міжнародний день відмови від куріння своїми витоками сягає до   Американської землі, континенту, з якого і почалося це тотальне горе - звичка тютюнокуріння.
У далекому 1977-му році цей день було запропоновано відзначати щорічно в кожен третій четвер місяця листопада. Незабаром до цієї корисної ініціативи стали приєднуватися у всьому світі. А пізніше, в 1988-му році, за пропозицією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я виник молодший брат цього Міжнародного дня - Всесвітній день без тютюну, який зараз відзначається 31-го травня.
Метою Дня відмови від куріння є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти тютюнопаління в усіх прошарках суспільства і в першу чергу в середовищі лікарів і медичного персоналу. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців. Завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я та доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.
Мета заходу: формування в учнів правильного уявлення про здоров’я, здоровий спосіб життя; виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих; пропаганда здорового способу життя; профілактика паління, алкоголізму, наркоманії.
Методи і види роботи: інформаційна година з елементами бесіди та гри.
Обладнання: відеоролики, плакати «Ми за здоровий спосіб життя».

Тютюн приносить шкоду тілу,
руйнує розум, отупляє цілі нації.

О. де Бальзак

Алкоголизм — это порождение варварства — мёртвой хваткой держит человечество со времен седой и дикой старины и собирает с него чудовищную дань, пожирая молодость, подрывая силы, подавляя энергию, губя лучший цвет рода людского.

Д. Лондон

Перебіг заходу

І. Організаційний момент

1. Привітання вчителя

2. Повідомлення теми і мети

Про шкоду паління та алкоголю говорять багато. Проте неспокій учених і лікарів, викликаний поширенням цих згубних звичок, росте, оскільки поки що значне число людей не вважають їх за шкідливі для здоров’я. Отже, тема нашої інформаційної години — «Зроби свій вибір на користь здоров’я».

ІІ. Основна частина

1. Бесіда (актуалізація попередніх знань)
Зверніть, будь ласка, увагу на вислови, які записані на дошці.
«Люди впускають ворога в свої вуста, і він викрадає їх мозок»,— говорив великий Шекспір про спирт і тютюновий дим.
Пияцтво — є вправляння в безумстві. (Піфагор)
Сп’яніння — є добровільне божевілля людини. (Арістотель)
Вино мстить п’яниці. (Леонардо да Вінчі)
Від вина гине краса, вином скорочується молодість. (Горацій)

Про що йде мова в них?
Що засуджується?
Як ці вислови пов’язані з нашим заняттям?
Чому люди починають палити та пити?
З чого починаються пияцтво та тютюнопаління?

Результати досліджень свідчать про те, що багато людей набули цих звичок у підлітковому віці. Тиск з боку товаришів і бажання бути схожим на дорослих спонукають багатьох підлітків  до паління та вживання спиртних напоїв. Ці згубні звички важко перебороти, оскільки тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє наркотичну залежність у людини, що палить, а алкоголь — ефірні олії.

А що таке звичка?
Коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо, в неї виникає бажання або необхідність робити їх знову — це і є звичка. Інакше кажучи, звичка — це форма поведінки людини, яка виявляється у схильності робити ті чи інші дії, що закріпилися внаслідок багаторазового повторення їх.
Звичка є важливим аспектом життя людини. Для здоров’я людини, її способу життя звички можуть бути корисними і шкідливими. Корисні звички підвищують працездатність, сприяють фізичному і психічному розвитку особистості, зумовлюють її активне довголіття.

Перегляд відеоролику «Шкідливі звички» (9хв.35с.)

2. Повідомлення учнів
1-й учень. Паління — це найшкідливіше заняття, яке не можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, і тим більше небезпечна, що багато хто не сприймає цю проблему серйозно.
Помітно зросла кількість алергічних захворювань. Ученими встановлено, що алергизувальні дію мають нікотин і сухі частинки тютюнового диму. Вони сприяють розвитку багатьох алергічних захворювань у дітей, і чим менше дитина, тим більшу шкоду заподіює її організму тютюновий дим.
2-й учень. Паління підлітків насамперед позначається на нервовій і серцево-судинній системах. У 12–15 років вони вже скаржаться на необхідність відпочинку в разі фізичних навантажень. У результаті багаторічних спостережень французький доктор Декалзне ще 100 років тому прийшов до переконання, що навіть незначне паління викликає в дітей недокрів’я, розлад травлення.
Паління впливає на успішність школяра. Число не успішних зростає в тих класах, де більше учнів палять.
Паління школярів уповільнює їх фізичний і психічний розвиток. Стан здоров’я, підірваний палінням, не дозволяє вибрати рід занять до душі, добитися успіху (наприклад, хлопцям стати льотчиками, спортсменами, дівчатам — балеринами, співачками і т. ін.)
Висновки
Паління і школяр несумісні. Шкільні роки — це роки зростання як фізичного, так і розумового. Організму потрібно багато сил, щоб справитися зі всіма навантаженнями. Як відомо, навики, звички, засвоєні в шкільному віці, найміцніші. Це стосується не тільки корисних, але і шкідливих звичок. Чим раніше діти, підлітки, хлопці, дівчата познайомляться з палінням і почнуть палити, тим швидше звикнуть до нього, і надалі відмовитися від паління буде дуже важко.

Учитель. Шкода тютюну доведена, багато людей кинули палити, йде боротьба проти пасивного паління. Прихильники ж тютюну часто посилаються на те, що багато видатних людей, наприклад, Дарвін, Ньютон, О. М. Горький, композитор С. В. Рахманінов і навіть учений-терапевт С. П. Боткін — палили. Значить, паління не заважало їм досягти успіхів? Хочу привести тут деякі вислови відомих діячів культури і науки. Письменник О. Дюма-молодший: «...я відклав свою сигарету і присягнувся, що ніколи не палитиму. Цю клятву я твердо стримав і цілком переконаний, що тютюн шкодить мозку так само ясно, як і алкоголь». Л. М. Толстой, кинувши палити, сказав так: «я став іншою людиною. Просиджую по п’ять годин підряд за роботою, встаю абсолютно свіжим, а раніше, коли палив, відчував утому, запаморочення, нудоту, туман у голові». Великий лікар С. П. Боткін був заядлим курцем. Вмираючи, ще порівняно не старим (57 років), він сказав: «Якби я не палив, то прожив би на 10–15 років більше». Скільки ще він зробив би для науки, для порятунку людей, але, на жаль, не зумів позбавитися від своєї згубної звички, не зміг урятувати себе.
Перегляд відеоролику «Секрети маніпуляції – тютюн» (25хв.28с.)

ІІІ. Гра-вікторина «Розумники»
1.     Бліц-опитування
2.     Закінчи вислів:

Крапля нікотину вбиває… (Коня чи муху?)
Часто під час паління підвищується… (Артеріальний тиск чи атмосферний тиск?)
Хто з європейських мандрівників уперше побачив людей, що палять? (Васко де Ґама чи Христофор Колумб?)
На скільки хвилин коротшає життя курця після кожної викуреної сигарети? (На 15 хвилини чи на 10 хвилин?)
Що вражається в курця перш за все? (Судини чи легені?)
Чому в Росії Петро І дозволив паління тютюну? (Із метою оздоровлення людей чи розвитку економіки?)
У якому фільмі Леоніда Гайдая герой вчить молодь танцювати твіст, гасячи недопалки то однією, то іншою ногою? («Діамантова рука» чи «Кавказька полонянка?»)
Скільки літрів тютюнового дьогтю проходить за 10 років через дихальні шляхи курця (8 літрів чи 5 літрів?)
Нікотин — це отрута, яка особливо впливає на… (Зростання чи зір?)
У якому слові увічнив своє ім’я Жак Ніко? (Нікотин)
Утворення ракових пухлин у курця виникає завдяки речовинам, що містяться в сигареті. (Нікотин чи радіоактивний полоній?)
Назвіть хворобу заядлих курців. (Кашель чи бронхіт)
Що допомагає зберегти й укріпити здоров’я людей? (Спорт, ЗОЖ)

2. Закінчи вислів…

 «Паління — це частково хвороба і передчасна…» (смерть)
Паління — це прихована...» (наркоманія)
 «Хто палить тютюн, той гірше...» (собаки)
«Палити — здоров’ю...» (шкодити)
«Хто не палить і не п’є, той здоровеньким...» (росте)
«Любити паління —   шкодити...» (серцебиттю)
«Скоріше кидай палити, щоб зростання...» (не припинити)


IV. Підсумки заняття

Останнім часом з’являються молоді люди, що підкреслено негативно ставляться до спиртного та тютюнопаління. Вони вводять у моду підібраність, спортивний вигляд, простоту і ввічливість у поводженні з оточуючими, орієнтуються на здоровий спосіб життя. Але щоб стати повноцінною, корисною для суспільства особою, треба свій вільний час заповнювати осмисленими заняттями. «Хто хоче що-небудь зробити, шукає засоби. Хто не хоче робити нічого, шукає причини»,— свідчить відомий афоризм.
Учені давно встановили, що одним з найбільш поширених спонукачів мотивів, що штовхають людину до пияцтва та тютюнопаління, є невміння зайняти себе, незадоволеність тією або іншою формою дозвілля. Тому чим цікавіше буде дозвілля, чим більшою мірою кожен зможе задовольнити свої бажання і потреби, тим рішучіше піде боротьба зі шкідливими звичками, які починаються від неробства.
Беручись до роботи над собою, основні зусилля необхідно зосередити на формуванні позитивних звичок. Боротьба із самим собою — справа нелегка. Недаремно багато хто вважає, що подолання звички до алкоголю та тютюнопаління були в їх житті першим найбільш сильним випробуванням. Тут-то людина і пізнає себе, випробовує і загартовує свою волю, виробляє самодисципліну, удосконалює свій організм. Витримати, стримати одного разу дане собі слово — означає, навчитися володіти собою.
Необхідно зробити зусилля і зважитися ніколи не торкатися спиртного та тютюну. Потрібно пам’ятати: здоров’я, радість життя і щастя — в наших руках. 
Інтернет посилання:
«Шкідливі звички» - https://www.youtube.com/watch?v=d8zuZ63leXo
 «Секрети маніпуляції – тютюн»  - https://www.youtube.com/watch?v=PkyJ4WXZhR0


Виступ команди КВН "
М&М’s"

«Шкільний фарт або формула успіху»
1 конкурс

Лунає пісня «Твої зелені очі»

Привіт, усім навколо
Ми всі зібрались в коло
Ми всі прийшли сьогодні на цю гру
М&М’ки знов на КВНі.

1.    Коли наша команда виходить на сцену, то вона нагадує мені великий  живий організм. Ось Влада – це серце команди. Я, Максим, – шлунок. Ксюха – наш голос. Юля – ноги. Богдана – сміх команди. Влад– голова.
А де наш мозок? Я питаю: де наш мозок?

                                       Виходить
 Денис:  Ну чого ви кричите? Я в дитсадочку був.

Оксана: Денисе, ти ж нас мозок і повинен знати формулу успіху, ну принаймні хоча б може по намагаєшся її скласти!!! Давай спробуємо потренуватися?

Денис: Давай!
Оксана:
-         От якщо я тобі дам кролика, потім ще двох кроликів, а потім ще трьох кроликів! Скільки буде?
Денис:
-         Сім!
-         Слухай уважно! Спочатку одного кролика, потім ще двох кроликів, а потім ще трьох ! Скільки ?
-         Сім!
-         Та-ак! Давай по- іншому! Одне яблуко плюс два яблука, плюс ще три яблука! Скільки виходить?
-         Шість!
-         Ну нарешті! А кролик плюс два кролика плюс  три кролика! Скільки?
-         Сім!
-         Ну чому сім?!!!
-         А у мене вже живе один кролик!

Юля: - Що означає словосполучення «видимо-невидимо»?
Денис: - Це коли барахлить телевізор!!!!

А у нас новини:
Перший крик новонародженого вундеркінда Сидорова  пролунав на п’яти мовах.
Або
У Африці лисих дівчаток в школі смикають за брови.
Музична заставка
Катерина Петрівна довго розповідає на уроці про мету життя і призначення людини, а потім запитує:
-         Діти, що б ви хотіли, щоб люди сказали про вас на ваших похоронах?
Дмитрик:
-         Я б хотів, щоб люди сказали, що я був чудовим лікарем, що я врятував стільки людей і вилікував стільки дітей.
-         Молодець Дмитрику, а ти Марічко?
Марічка:
-         А я хотіла б, щоб вони сказали, що я була чудовою дружиною, матір'ю, бабусею, що мене так всі любили.
-         Молодець, Марічко. Ну, Петрику, а щоб ти хотів почути на своїх похоронах?
-         Дивіться! Він ворушиться!!!!!
Музична заставка
Влад повертається з іспиту. Батьки запитують, яке враження на нього справила вчитель математики Ольга Володимирівна.
-         Дуже набожна людина. Коли я відповідав, то вона постійно підіймала очі догори і казала: «Боже мій!»
А у нас новини:
Прибиральниця, яка пропрацювала в школі 20 років, може з відстані 100 метрів влучити ганчіркою в рухому ціль.
Музична заставка
- У вашої доньки пальці, як блискавка, - сказав викладач гри на фортепіано матері своєї учениці.
- Це тому, що вони такі ж швидкі?
- Ні, тому що ніколи не вдаряють двічі в одне і теж місце.

Денис: Мабуть, формула успіху полягає в тому, що потрібно поважати своїх батьків, адже вони закінчили школу без Гугллу і Вікипедії.
Влад: Мені ще тільки 16.
Богдана: І все в тебе попереду
Юля: Атеросклероз, гіпертонія, остеохондроз
Ксюха: А сьогодні ти з нами граєш
Всі: Квк!
Пісня



2 конкурс
Мелодія "ХХ століття Фокс"
Автор: Далеко-далеко в глушині знаходиться українське село. Де є маленька-маленька школа. У цій школі працює тільки один учитель і навчається тільки один учень. Всього один учитель і один учень.

Сідає учень на стілець. Заходить вчитель, закриває двері. Учень встає.

Учень: Добрий день!
Вчитель: Доброго дня, сідайте! Хто сьогодні староста?
Учень: Я староста!
Вчитель: Перекличку вже проводили?
Учень: Ні!
Вчитель: Сідайте, я проведу!
Учень сідає, вчитель відкриває журнал
Вчитель: Буряков Дмитро!
Учень встає і робить великі очі
Учень: Я!
Вчитель: Тут?!
Учень: Тут!
Вчитель: Буряков, я дуже незадоволена твоїм класом! Дуже незадоволена!
Учень: А чому Катерино Петрівно?!
Вчитель: Буряков! Тому, що я прийшла вчора в клас, відкрила двері, а в класі нікого! Увесь клас втік з уроку!
Пауза, Буряков поглядає на вчителя
Буряков! Нехай увесь клас, ти ж староста, ти чого втік?!
Учень: Ну, всі побігли і я побіг!
Вчитель: Всі побігли і ти побіг?! Буряков, я заморилася панькатися з вашим класом. Йдіть до кабінету директора і все поясніть директору школи.
Учень відвертається, думає, а потім різко повертається і говорить
Учень: Добрий день!
Директор: Добрий день!(широко відкривши очі)
Учень: Викликали?
Директор: Ааа, Буряков!
Учень: Буряков! 9-й…
Директор: і єдиний
Учень: є.
Директор: Я вас згадав Буряков. Чого тікаєте з уроків?!
Учень: Я більше не буду!
Директор: Буряков, чого ви тікаєте з уроків?! Щоб більше цього не повторилося!
Учень: Добре!
Директор: Все, ідіть в клас і більше не затримуйте людей. Ідіть!
Пауза
Вчитель: Що сказав директор?
Учень: Він сказав, щоб я більше не тікав.
Вчитель: Все, сідай! Не затримуй клас. Розпочинаємо урок. Хто хоче відповідати? Хто готовий?
Учень в цей час прикривається рукою і ховається, наче його немає
Просто ліс рук! Добре, не хочете відповідати по бажанню, підемо по журналу.
Відкриває журнал
Так! А хто це в нас так давно не відповідав? 18 номер – Буряков Дмитро!
Учень встає
Учень: А чому відразу я?
Вчитель: Буряков! У тебе одні двійки в четверті. Я зараз візьму і ще одну двійку поставлю і буде в тебе двійка за рік.
Учень: Це не чесно! У мене там трійки були.
Вчитель: Які трійки Буряков? Трійки не рахуються! Тому, що ви один в одного списуєте! Все, сідайте Буряков. Урок закінчено. Всі можуть бути вільні, а ви Буряков залиштися! 
 Вчитель:  Буряков!!!!! Так! Дмитрику! Для кабінету інформатики ми хочемо придбати новий комп’ютер, новий і потужний, тому ми збираємо кошти.
Учень: Добре!
Вчитель: Завтра принеси в школу 9 тисяч 784 гривні!
Учень: А чому так багато?
Вчитель: Чого багато? Це з усього класу Буряков.
Учень: А я на вас пожаліюся!
Вчитель: Кому ти пожалієшся?
Учень: Мамі пожаліюся!
Вчитель: Ну піди і пожалійся матері!
Учень: Мам! Мене в школі ображають!
Мама: Хто?
Учень: Учителька?
Мама: Яка?
Учень: Катерина Петрівна!
Мама: Катерина Петрівна, а чому ви ображаєте Бурякова.
Розвертається
Вчитель: Це тому, що він тікає з уроків і у нього одні двійки в чверті.
Мама бере його за вухо
Мама: Все, пішли бігом, вдома розберемося вдома.

1. Ось так не щастить в навчанні – пощастить у…тому, що в нас є спогади про щасливе дитинство!

2. А ми з Богданою  дуже часто полюбляємо жартувати:
- Ти бачиш тих молодят?
- Бачу!
- Давай їх налякаємо?
- Я сама!- підходить до новоспеченого чоловіка й каже:
- Відмінний вибір тату!

3. А я полюбляв кричати посеред двору:
- МАМО! МАМО! НУ МАМ, НУ МАААААА! МАМО!МААААААААААААААААА!
Вибігає перелякана мама:
-         Що сталося синку, чого ти так кричиш?
-         Тата поклич.

4. А я раз запитав тата:
- Тату, а ти знаєш, на скільки вистачає одного тюбика зубної пасти?
- Не знаю, синку.
- А я знаю, на весь коридор, зал і половину балкона…

5. А я з дитинства знала, що хочу стати біологом:
- Мама! А полуничка червоненька?
- Червоненька, донечко!
- …з чорними цятками!
- Ну… Буває і з цятками!
- …з вусиками?
- Ти що? Знову сонечок наїлася?!

6. А я мрію стати ветеринаром після одного випадку, коли мене укусив хом’ячок і що ти зробила (єхидно посміхнувшись) Я його теж укусила.

7. А я завжди відрізнявся нетрадиційним підходом до звичайних речей:
 - Навіщо тобі вуха? – запитує вихователька малюка.
- Щоб все бачити.
- Але ж для цього очі є.
- Так. Але якщо не буде вух, шапка сповзе на очі, і я нічого не побачу.

8. Коли мені було чотири роки:
-         Мамо, сьогодні в садку нас перевіряв лікар.
-         А що він перевіряв?
-         Перевіряв, дихаємо ми чи ні.
9. На новий рік:
-         Мама, мама! Ялинка горить!
-         Синку, не горить, а сяє.
-         Мама, мама! Штори сяють!

10. А як тебе мама називала в дитинстві?
-         Вона  зараз мене називає «син», «синочка», «сонечко моє», і  «де ця гадина».
І взагалі дитинство – це така щаслива пора, коли в селі біжиш вночі з туалету і рідієш, що тебе не зїли!...

Заключна пісня


Сценарій концерту до дня працівника освіти 

"Тобі учителю, вклоняюся до ніг"

Звучать фанфари
Ведучий 1: Жовтень щедрий на барви осінні.
День учителя – свято ж яке!
Тож освітянській великій родині
Шле дітвора вітання палке!

Ведучий 2: Сьогодні усі надзвичайно красиві,
Тож сонечком сяйте, будьте щасливі!
Ці зустрічі з вами цікаві, охочі,
Щоб зорями сяяли вчительські очі,
А учні у школі трудились на славу,
І вище ваш труд цінувала держава!

Ведучий 1: Шановні наші вчителі
У першу суботу жовтня
 У вас професійне свято.
 Сюди ми прийшли сьогодні
 Сердечно вас привітати.

Ведучий 2: Танок                                              

Ведучий 1: Учитель – це наша совість,
 Взірець у житті єдиний.
 Без нього життєва повість
 Не пишеться у людини.


Ведучий 2: Немає свого він часу,
Життя його – тільки школа.
Учитель – це дружні класи
Із радощами і болем.


Ведучий 1: Від перших навчальних кроків
До випуску й атестатів
Одинадцять довгих років
Для нас ви – як мами й тата.


Ведучий 2: Душевні ви, справедливі
 І цим нас завоювали
 До наших проблем чутливі,
 Хоч є в вас своїх немало.

Ведучий 1: Тож буде хай день безхмарним
І ваше прекрасне свято
Працюєте ви не марно,
І можете святкувати.
Ведучий 2: А ми, вихованці ваші,
Щоб усмішка в вас не згасла,
Учитися будем краще,
Без двійок – таке в нас гасло.

Ведучий 1: Пісню                                     вам дарує

Ведучий 2:  Сьогодні вітання щирі
Ми вам принесли з любов’ю.
Живіть у добрі і мирі!
Хай буде міцним здоров’я!

Ведучий 1: Всі дні у вас хай будуть світлі!
Не знайте біди ніколи!
Хай буде найкраща у світі
Улюблена наша школа!

Ведучий 2: художній номер

Ведучий 1: Учителю! Вклоняємось доземно
Перед великим іменем твоїм.
Вже проростають ті маленькі зерна
Під поглядом, як серце, золотим.

Ведучий 2: Учителю! Ти – наче нездоланність,
Крізь все просієш ікру доброти,
Щоб засвітить у серденьку дитячім
Вогонь священний розуму й краси.

Ведучий 1. Іде по сонячних світах
Через країну знань мій вчитель,
Із покоління в покоління
Дитячих душ хранитель.
Зоря любові і добра,

Що має ймення – вчитель. 

Ведучий 2. Цей день поправу
 Вчителям належить!
 І він осяяний мільйонами зірок!
 Хай вашу посмішку
 Нічого не бентежить.

 І пам’ятайте золотий урок.


Ведучий 1:  Художній номер


Ведучий 2 Директор у школі – фігура центральна,
 Як кажуть в народу – всьому голова!
 Директор на місці – то й школа у шані,
 І як він скерує – так підуть діла!
 Тож особливе – найбільше вітання.

 Вітаєм директора з різних боків.
 Бо він і учитель, господар і нянька
 І педколективу, і учнів, й батьків.


Ведучий 1: Щасливий директор, коли в нього дружні,
 Розумні і мудрі замісники.
 Два завучі в школі – опора надійна,
 Як Всесвіту давнього ті три кити.
 Отож ми сьогодні окремо вітаєм

 Тих, в кого турбот, крім уроків, - гора!
 Спасибі їм треба сьогодні сказати,
 Вклонитись їм низько прийшла вже пора!


Ведучий 2: Шановні Микола Анатолійович, Валентина Іванівна, Людмила Станіславівна зі святом вас вітають ……………………………………………..
 ……………………………………………………………………………………….

Ведучий 1:  Щоб ми гарно говорили
І писали все як слід,
Мусим мову розвивати,
Штурмувати цей “граніт ”.


Ведучий 2: Рідну мову ми вивчаєм,
Бо вона нам дорога.
Наші вчителі, звичайно,
В цьому нам допомагають.

Ведучий 1:  Дорога наша вчителько іноземної мови
До занять своїх привили ви щирую любов.
В краях далеких ми без вас пропали б.
Ви клопоти постійно з нами мали.
Тож іноземну нам потрібно вчить,
Для себе за кордоном світ відкрить.


Ведучий 2: Шановні Жанна Вікторівна, Наталія Павлівна, Юлія Олександрівна зі святом вас вітає


Ведучий 1: Наука точна і сувора –
 Це математика чудова.
 Її вивчаєм ми ночами,
 А на уроках, як завжди,
 Стоїм і кліпаєм очима

 І не туди, і не сюди.
 Корені, куби, ікси, квадрати
 Як вас рідненькі можна назвати?
 Все розумію, все ніби знаю
 Та щось про корінь я забуваю.
 Де ж ще той корінь тай добувають?
 Адже той корінь дерева мають.
 А щоб із дуба корінь не добувати,
 Тут математику треба нам знати.


Ведучий 2: На фізику ми дружно біжимо,
Закони по дорозі довчимо,
Всі формули змішались в голові,
Таке життя учнівське “селяві”.

Ой, як нам важко фізику учить,
Ніяк не можем з нею подружить.
Якби не було закону Ома,
То ми б сиділи без світла вдома.
А тут Ньютони, Вольти, Ампери,
В голову лізуть всякі химери.
Хто хоче добре фізику вчити –
Мусить щоденно її зубрити.


Ведучий 1: Шановні Ольга Володимирівна та Наталія Миколаївна зі святом вас вітає

Ведучий 2: Географія – наука всім потрібна і корисна,
Щоб ми добре клімат знали,
Щоб ніде не забували
Дізнались, що це землетрус,
Де Казбек, а де Ельбрус.

Географія – цікавий предмет
Тож сідай за парту,
Слухай вчителів,
Вивчи добре карту.


Ведучий 1: Історія – бездонна глибина,
 Пірнем туди – не хочем виринати.
 Щоб ми зуміли досягнути дна,
 Предмет потрібно добре знати.
 Ми історію вивчали,

 З нею в часі мандрували.
 Те, чого не запам’ятали.
 На уроці прибрехали.


Ведучий 2: Хімія – цариця нині, бо без неї – нікуди.
 Носим ми тканинуз нафти і п’ємо компот – з води 
 І таблиця всім відома потихесенько зросла.
 Знати хімію – всім треба, хоч наука й не проста.
 Тож вітання щирі вам, царь-науки вчителям.

 Вам ми зичимо, щоб в школі був на рівні кабінет
 І щоб з учнями постановить ширпотреб – експеримент,
 Щоб створити, ну, наприклад, джерело, хоча б тепла,
 Щоб з електроносіями школа в нас завжди була.
 Радість щоб в душі так грала, як у колбі реактив,
 І щоб всі ви помічали, скільки в світі гарних див.


Ведучий 1: На землі усі потрібні – і великі, і малі….
 І людина, й комашина – всі ми діти на Землі…
 Тож вітаєм педагогів тих сьогодні з святом,
 Що доводять на уроках, що Земля – нам мати!


Ведучий 1: Шановні Валентина Іванівна, Ніна Григорівна та Ольга Андріївна вас вітає

Ведучий 2: Спасибі скажем фізкультурі
 За те, що в нас вже сила є,
 Що нам незграбним ведмежатам,
 Красу і грацію дає.
 Ми завжди у гарній формі,

 Ми веселі і проворні.
 Будем жити до ста літ,
 Вам – палкий фізкультпривіт!


Ведучий 2: Щоб юнаки зростали, мов орли,
 І першу допомогу всі надать могли,
 Існують ДПЮ і медицина,
 І це важливо для майбутнього людини.
 Із святом вас, учителю вітаєм.


Ведучий 1: Музиканти дорогі слух чудовий мають,
 На концертах залюбки весело співають.
 І панує на музиці спокій і гармонія,
 Буде школа скоро справжня філармонія.

 Кращому на світі не бувати -
 Співи своїм людям дарувати.
 Хоч уроки, часом, не вивчаєм,
 Та зате ми граєм і співаєм.


Ведучий 1: В школі є така посада – це вигадник і новатор,
 Невгамовний, весь в роботі педагог-організатор.
 Скільки справ завжди у неї, скільки творчості й горіння,
 І вона таки уміє передати дітям вміння.


Ведучий 1: Шановні Максим Сергійович, Олена Євстафіївна та Олеся Олександрівна зі святом вас вітає

Ведучий 2: Світову літературу – це ж цікаво знати,
 І звичайно, дуже добре книги гарні мати.
 Ми вітаєм тих, хто учнів вчить читати про весь світ.
 Часто книга дуже добра здатна замінить обід!

Ведучий 1: Інформатика – наука всім потрібна
 Тож купіть, батьки, комп’ютер донечці та сину
 Ну звичайно, учнів дома ще комп’ютери не ждуть,
 Та освоїти науку можна в школі, прямо тут!
 А вітання красне й щире вчителю чудовому,

 Ми бажаєм їй удачі, будь завжди здоровою,
 Будь веселою, і щастя щоб всміхалося завжди,
 А у школі й першокласник, щоб з комп’ютером – на “ТИ”.


Ведучий 2: В школі нашій вже відомо, скільки школі нашій літ,
 Скільки разом існує чарівний книжковий світ.
 Стріне там бібліотекар, допоможе все знайти,
 Звідти вже ніхто не зможе в клас без книжки зайти.
 Тож вітання теплі й світлі, тій, хто книгу знайде нам,

 Провести урок зразково допоможе вчителям.

Ведучий 1: Шановні Людмила Станіславівна, Микола Анатолійович, Анна Анатоліївна вас вітає

Ведучий 2: Ми їх сьогодні привітаєм із святом
 Спасибі вам, що із маляток ви учнів ростите у школі.
 Ви – перша вчитель, і діти не забудуть вас ніколи.

Ведучий 1:  Бажаєм вам, щоб дітвора щороку в школу прибувала,

 Щоб із дитячого садка таблицю множення вже знала,
 Завжди щоб добре, без проблем ішов процем педагогічний,
 Щоб не жаліли ви за тим, що в вас турбот багато вічно…

Ведучий 2: Шановні Вікторія Іванівна, Зоя Олександрівна, Тетяна Володимирівна, Наталія Станіславівна зі святом вас вітає


Ведучий 1:Наш робітник і завгосп дістануть все:
 Віник, лампу і кільце,
 І пісок, й цемент, і глину,
 Випише любу машину. Вітаємо!

Ведучий 2: Повар варить нам компот,
Пиріжки завжди пече.
Є доволі в них турботи,
Швидко час у них тече.
Дуже вдячні вам за все!

Ведучий 1: Шановні Євгеній Павлович, Сергій Миколайович, Наталія Володимирівна, Антоніна Іванівна вас вітають

Ведучий 2: Хто наводить скрізь красу,
Дуже любить над усе,
На місця розставить все?
Гарно вимиють підлогу,
Підметуть усі кутки,
Крейди вам дадуть шматки.
Наші техпрацівники.

Ведучий 1: Шановні Алла Володимирівна, Жанна Станіславівна, Алла Станіславівна зі святом працівників освіти вас вітають
 Ведучий 2. Ми для вас дорогі вчителі
 Будем вічними учнями в школі,
 Хоч підемо по рідній землі
 І своєї шукатимем долі.


Ведучий 1. Хтось садитиме сад і гаї,
 Хліб, як золото сіяти буде,
 Всі розкриють таланти свої,
 Але школу ніхто не забуде. 

Ведучий 2. Пустували не раз і не два,
 І уроки зривати уміли,
 І у вас боліла від нас голова,
 Але ви все одно нас любили.

Ведучий 1. Тож сьогодні пробачте за все:
 Жарти й витівки наші невдалі.
 Нас життя вже на крилах несе
 В невідомі, незвідані далі.

Ведучий 2. Вам доземно вклоняємось ми
 За любов, за турботу, горіння.
 Ми дорослими стали людьми,
 Тож спасибі за ваше терпіння.

Ведучий 1. Благословенні будьте у роботі
 Цінуйте гарне ймення педагога,
 Нехай в житті на кожнім повороті,
 Стрічає радість вас, а не тривога.

Ведучий 2. Хай добрі вчинки вашої наснаги,
 Промінчиком торкнуться ваших учнів.
 Слово учитель – горде і ласкаве –
 Хай буде рідним вам і милозвучним.


Ведучий 1: Дякуємо Вам дорогі наші педагоги.
Ведучий 2: Зі святом Вас.
Ведучий 1: На цьому наш концерт завершено.
Ведучий 2: Дякуємо за увагу.




Сценарій свята першого дзвоника
"Перший раз у перший клас"
Звучать фанфари
Виходять ведучі
Ведучий: Здрастуй, школо! Здрастуй, школо!
Сяють усмішки навколо,
Першовересень строкатий
Всіх дітей вітає з святом.
День і справді незвичайний –
Розпочався рік навчальний!

Ведуча: Здрастуй, школо! Рідна, школо!
    Ширше двері відчиняй!
    Ми прийшли до тебе вчитись,
    Нас гостинно всіх приймай!

Ведучий: Скоро піснею заллється
У шкільнім дворі дзвінок –
І почнеться урочисто
Перший справжній наш урок!

Ведуча: Сьогодні – День Знань – радісне і хвилююче свято зустрічі зі школою, зі своїми вчителями й однокласниками. Але найбільше свято сьогодні у найменших школярів, у тих, хто перший раз цього вересневого дня іде до свого найпершого класу.

Ведучий: Ось на світлу шкільну путь
Першокласники стають.
Покажіться ви які,
Новобранці школярі.

Ведуча: На святкову лінійку запрошуються наші дорогі першокласники із своєю першою вчителькою – Китайгорою Вікторією Іванівною.

Лунає пісня під яку виходять першокласники
Ведучий: Сьогодні вперше за шкільну парту сядуть
Каліман Олександр віталійович
Замула Станіслав Миколайович
Власенко Анастасія Олександрівна
Поросюк Крістіна Олексіївна
Лузанов Ростислав Олександрович
Рудь Юлія Олександрівна
Сидоренко Тарас Вікторович
Зіпа Антон Максимович
Стіжко Денис Ілліч
Сепіта Анна Романівна
Потягова Наталія Миколаївна
Пятак Денис Олександрович

Ведуча: Ой, які ж вони маленькі,
Урочисті, чепурненькі.
Всі усміхнені, святкові,
Першачки у нас чудові!

Ведучий: Гімн України, прапор державний –
Вічності частка, історії мить.
Ти, Україно – могутня держава!
З тобою зростаємо, щоб вірить і жить!

Ведуча: Урочиста лінійка, присвячена початку нового, 2015-2016 навчального року, оголошується відкритою!

Звучить гімн України
Ведучий: Так сонячно, ясно довкола
І тануть хмаринки вгорі
До школи, до школи, до школи
Сьогодні прийшли ми усі.

Ведуча: Зібралась знову вся наша родина,
Бо ж звикли ми разом всі свята стрічать.
І радісно нам в цю врочисту годину
Хороших і щирих гостей привітать!

Ведучий: На наше свято завітали гості
1……………………………………………………………………………………...

2……………………………………………………………………………………..

3……………………………………………………………………………………..

4…………………………………………………………………………………….

5…………………………………………………………………………………….

6…………………………………………………………………………………….

Ведуча: Тож першим про школу нагадає,
Дасть пильні й справедливі настанови,
Урок наш перший дасть і привітає…
Директор школи.

Ведучий: До слова запрошується директор навчально-виховного комплексу – Облап Микола Анатолійович.

Ведуча: Ми гостям шановним завжди раді,
Ми завжди їх раді зустрічать.
Хай сьогодні на великім святі
Ваші побажання прозвучать.

Ведучий: Для привітання слово надається
1……………………………………………………………………………………...

2……………………………………………………………………………………..

3……………………………………………………………………………………..

4…………………………………………………………………………………….

5…………………………………………………………………………………….

6…………………………………………………………………………………….

Ведуча: Дітям, квітам і деревам
Сонце стелить світлу путь.
Теплим ранком вересневим
В школу діти рано йдуть.

Ведучий: Йдуть замріяні і чинні.
Радість ллється через край.
Зустрічай їх, Україно!
Рідна школо, зустрічай!

Ведуча: Раз в житті ми буваємо першокласниками, тому сьогодні ми приймаємо до нашої шкільної сім’ї дошкільнят і надаємо їм нове ім’я – школярі. Тож давайте послухаємо нових учнів, які сьогодні увійдуть до нашої шкільної родини.

Ведучий: До слова запрошуються наші першокласники.

Під музику діти виходять до мікрофона
1. На майдані стихли враз
І дорослі, й діти.
Це тому, що перший класс
Буде говорити.
2. . З дитсадком ми розпрощались.
В нас канікули були.
А сьогодні ми зібрались
І у перший клас прийшли.

3. Здраствуй школа, здраствуй рідна!
Здраствуй,  вчителько моя!
Дуже радісно, привітно,
Йде до тебе дітвора!
4. В мене квіти у руці,
А в матусі – ранець!
Кида теплі промінці
Вересень – румянець.
І ведуть стежини нас
В світлий, світлий - перший клас!
5. Дзвоник гучно задзвенить,
На урок покличе,
І почне тоді нас вчить
Наш найперший вчитель.
 6.  Осінь тепла, як весна.
Далечінь така ясна,
В золотім серпанку поле,
Сяє небо голубе.
Дружно з квітами до школи
Дітвора сьогодні йде!
7. Що тут в школі нас чекає?
Як то вчитись? Хто б сказав...
І Петько цього на знає,
І Василь також не знав.

8. Я дивуюсь, що там знати?
Справді, ти такий дивак!
Треба ранець в руки брати,
Там побачим, що і як!

9. Не журіться, добре буде,
Головне, що ми прийшли.
Вчаться ж якось в школі люди.,,
Подивись, як підросли...

10. Тож радійте всі навколо,
Привітайте щиро нас.
Здрастуй, наша рідна школо,
Ми прийшли у перший клас!
11. Прийміть же нас в шкільну сімю,    
 допоможіть нам добрим словом,
 згадайте, молодість свою,
як вперше ви прийшли до школи.
12. Будемо всі вчитись в школі
Ми без лінощів, і мук.
Кожен стане з нас відомим
В світі доктором наук.
Під музичний супровід перша вчителька веде дітей на свої місця
Ведуча: Ви лиш почнете путь до знань, в науку.
Ці перші кроки – ой, які важкі!
Болить спина, і ручка тисне руку
У ці нелегкі перші місяці.
Ведучий: Та з вами вихователь, вчитель,
Від перших днів ведуть за руку вас,
Помилки виправляють, научають
Терпіння в нелегкий цей час.
Ведуча: І тому зараз, слово для привітання і вручення буквариків надається першій вчительці 1-го класу Китайгорі Вікторії Іванівні.
БУКВАРИК:
Ох, я мало не спізнився —
Справ багато, забарився,
Ще в садочок завітав,
Все про вас я розпитав.
І багато знаєте, 
Мої літери слухняні 
Вже в слова єднаєте. 
Я — щасливий Букварик, 
А тому радію, 
Що всі діти в першім класі 
Вже багато вміють. 
Я — веселий Букварик 
З жартами, з піснями, 
Хочу я дружити з вами, 
З завтрашніми школярами. 
Так як букви ви вивчали 
І, напевне, вже читали, 
То загадки відгадайте, 
Слова-відповідь складайте.

(Букварик зачитує загадки, першокласники разом кажуть відгадки).

В сумці — зошити, Буквар, 
Хто до школи йде... (школяр)

Хто скликає на урок? 
То дзвенить шкільний...(дзвінок).

Незабаром стрінуть вас 
Школа і просторий... (клас).

Молодці! Всі старались, як ніколи, 
Всі готові йти до школи,
Я із радістю в цей час 
Вас приймаю в перший клас!

Перша вчителька вручає книжечку, а їй допомагає БУКВАРИК!
Туш
Ведучий: Кожне слово батьківське – то є оберіг,
Що осяює шлях, де багато доріг.
Де ж стежина до щастя, якою піти?
Слово батьківське, ти нам вічно світи!
Ведуча: До слова запрошуються батьки першокласників
………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………….
Мама обсипає дітей  житом та пшеницею, у ці хвилини одна з матерів читає вірш — благословення.
МАМА:
Ви йдете назустріч сонцю й мріям,
Вас чекають казки всі дива.
Наші сонечка, ви запорука всім надіям,
Хай же буде вам дорога ця легка.
Ви сьогодні, як промінчики ранкові,
Посміхаєтесь, радієте усі.
У ваших ручках квіти веселкові,
А сердечка, наче вогники ясні.
Матінкою вишитий рушник,
Хай простелиться, малята, перед вами.
І благословення хай звучить,
Всіяне пшеницею й житами.
Хай з легкої отчої руки,
Путь проляже вам у знань країну.
Гордо й впевнено крокуйте, малюки,
Ви для мам і тат — надійна зміна.

Батько. За добрим народним звичаєм благословляємо вас, діти, хлібом і сіллю та цим барвистим рушником. Нехай буде він для вас оберегом на всі роки шкільного життя. А ще, дорогі наші донечки й синочки, ми доручаємо вас вчителям, щоб засівали ваші голівки, немов нивку, житом, пшеницею, щоб зростали ви в школі не пустоцвітом, а сповнені зернами знань.
Батько вручає вчительці  хліб-сіль та рушник.
Ведучий: Останній раз зустрічають свято першого дзвоника учні 11 класу, випускники! Погляньте на їх радісні обличчя! Ось так 10 років тому, щасливі і радісні, з татами і мамами за руку, ви переступили поріг цієї школи! Для вас вона стала другою домівкою. Нехай останній рік, проведений в стінах рідної школи, буде роком роздумів, клопіткої праці, духовного зростання. Надаємо слово випускникам!
Випускник 1. Сьогодні в вересневий день святковий,
Нам радісно і сумно водночас,
Останній рік навчатимимсь у школі!
Нехай щасливим буде він для нас!
Випускник 2. наказуємо вам ми на майбутнє,
Старанними, дбайливими зростать,
Побільше прочитати і навчитись,
Щоб вміли краще світ свій пізнавать!
Випускник 3. Терпіння і наснаги вам бажаєм.
І впевненості в завтрашньому дні,
А вчителі нехай вам допоможуть,
Все розібрать в життєвій масті!
Випускник4. Любіть свій край, такий цікавий і красивий
Цінуйте те, що вже надбали за віки!
І намагайтесь після себе залишити,
Лише приємні спогади й сліди!
Випускник5. Від серця подарунки
Сьогодні ви прийміть
І нас, найстарших друзів,
В навчанні й поведінці,
Глядіть, не підведіть.
Під музику 11-класники вручають подарунки першокласникам
Випускник1. Дорогі наші наставники – учителі!
Хай праця вам радістю буде,
Хай завжди вам дякують люди,
Хай щастя вам ллється, як море,
Ніколи не знайте нудьги, ані горя.

Випускник 2.Низький уклін вам, вчителі мої,
Зростання душ міцна основа.
Хай думка ваша квітне барвінкова,
Хай творчості не мовкнуть ручаї!

Випускник 3. Який цей день! Весь зітканий з проміння,
Увесь золото змінний, голубий,
Вітає вас шановні педагоги,
Хто засіва насіння доброти.

Випускник 4. Здоров’я, успіхів бажаємо вам,
Спасибі невтомним вашим серцям.
Зі святом, любі вчителі,
Зі святом від усіх поколінь.

Випускник 5.  Сьогодні в нас свято, у кожного квіти.
Бо ж на свято всі з квітами йдуть.
Вчителям нашим даруймо їх, діти,
Бо вони своє серце для нас віддають!
Ми любимо вас, учителі, і вдячні вам за кожен рік і кожен день нашого шкільного життя!

Під музичний супровід діти дарують квіти вчителям

Ведуча: Настане зараз довгождана мить,
З якої почнемо своє навчання.
Покличе дзвоник, срібно продзвенить,
І ми підемо в класи без вагання.

Ведучий: Святково, буденно, незвично
Лунає прискорений крок.
І срібно, і дзвінко, заклично
Лунатиме перший дзвінок.
Ведуча: Право дати перший дзвінок 2015-2016 навчального року надається одинадцятикласнику……………………………………………та  першокласниці…………………………………………………..
Дзвенить дзвінок
Ведучий: На цьому наша святкова лінійка , присвячена початку 2015-2016 навчального року оголошується закритою.
Лунає гімн
Ведучий. Дорогі наші першокласники, нехай ваша стежина знань буде радісною і повною приємних сюрпризів! Терпіння, натхнення і нових звершень вам, випускники! Бажаємо учителям творчої наснаги та успішного навчального року! Тож рушаймо разом у Країну Знань!

Ведуча: Любі першокласники! До Країни Знань вас проведуть випускники.
Пісня
Ведучий:Учителів, учнів, батьків, гостей запрошуємо на перший урок цього навчального року.
Разом: Дякуємо за увагу! До новий зустрічей!

Сценарій випускного вечора "В добру путь..."


Звучать фанфари
Ведучий: Добрий вечір вам, батьки шановні,
Випускники і гості, вчителі!
Потік років – нестримний, невгамовний
Веде подіям відклик на землі…

Ведуча: Події ті хай радісними будуть!
І віриш: через довгії роки
Сьогоднішню подію не забудуть
Присутні тут, а головне – випускники!

Ведучий: Ще в їхню честь граційно й урочисто
Звучить сьогодні легкокрилий вальс…
І небеса такі високі й чисті –
В нове життя ми проводжаєм вас!

Ведуча: І хоч легенький смуток від розлуки
Прокрався в наші душі непомітно,
Але майбутнє подає вам руки
І кличе в даль незвідану привітно!

Ведучий: І думка про щасливу мить чудову
Застигла у хвилюючім чеканні…
І мудре прозвучить напутнє слово,
І бал шкільний оцей для них – востаннє.

Ведуча: Тож, золоті фанфари, дзвінко грайте!
Бурхливих оплесків нехай вирує шквал,
Стрічайте, любі друзі, і вітайте!
Випускники запрошуємо вас!

Ведучий: На свято запрошується високий, стрункий юнак, кмітливий, жвавий, веселий хлопець,  що полюбляє жарти. Впевнений у собі. Ерудований, любить читати, захоплюється історією та фентезі.  Добрий  помічник  класному керівникові. Приймає активну участь в позакласній роботі школи та класу.  Захоплюється комп'ютером. Призер районних змагань з футболу. Капітан  шкільної команди , яка заняла почесне ІІІ місце у районному етапі військово- патріотичної гри «Сокіл - джура» у 2015 році. Приймає участь у різноманітних конкурсах. Користується авторитетом серед дівчат та багатьох друзів.Зберігає оптимізм у будь-якій ситуації. Затятий рибалка. Вітайте випускника 2015 року - Лісового Ігора Івановича
Ведуча: Ми запрошуємо на свято серйозного , щирого,   чесного, доброго,  спокійного, врівноваженого, працелюбного і відповідального хлопця, який завжди розраховує на власні сили. Хлопеця з інтелектуальними здібностями до навчання Любить фізику і математику, захоплюється технікою і комп’ютером. Користується заслуженим авторитетом  у колі багаточисельних друзів.  Серйозно займається спортом: любить футбол, гандбол, волейбол. Призер районних змагань з футболу, баскетболу. Член команди, яка посіла почесне ІІІ місце у районному етапі  військово - патріотичної гри « Сокіл - джура» у 2015 році. Активний учасник класних  та позашкільних заходів. Випускник дитячої-юнацької спортивної школи, переможець обласних змагань  з боксу, має багато спортивних грамот і медалей. Мріє здобути професію  на електромеханічному факультеті Полтавського національного  університету ім. Ю. Кондратюка. Вітайте випускника 2015 року - Матяшенка Дмитра Сергійовича
Ведучий: На свято запрошується весела, хоча це не заважає їй бути серйозною. Ніжна, добра, енергійна, розумна товариська дівчина, яка має багато друзів. Учасниця Міжнародного фізичного конкурсу «Левеня», Міжнародного  математичного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник». Активна учасниця художньої самодіяльності, класних та позашкільних заходів, вечорів відпочинку.  Учасниця зразкового естрадно - хореографічного колективу «Ластівки», разом із яким брала участь не лише в районних , але і в обласних  конкурсах-оглядах, де колектив займав призові місця. Особливо любить математику та мріє   займатися її вивченням у вузі, майбутній вчитель математики. Закінчила музичну школу по класу фортепіано. Любить техніку, швидко їздити на мотоциклі, піклуватися про свого пухнастого улюбленця Сіму. Вітаємо випускницю 2015 року - Рябуху Юлію  Леонідівну.
Ведуча: Ми запрошуємо на свято весела, ввічлива, дівчина, блакитноока красуня - розумниця з чарівною усмішкою, хороша і вірна подруга з чудовим почуттям гумору. Впевнена і рішуча, вміє знайти вихід із будь-якої ситуації, пунктуальна. Полюбляє вивчати англійську мову  та думає пов'язати  життя з професією перекладача. Призер районної олімпіади з англійської мови, учасниця Міжнародного конкурсу з англійської мови «Грінвіч», де показала хороший результат. Призер Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник». Переможець районного конкурсу гумористів «Усміхнемось щиро Вишні» у складі шкільного  колективу «Сільські посиденьки». Активна учасниця усіх класних,  шкільних та позашкільних заходів. Учасниця агітбригади «Паросток»,ДЮП. ЮІР, команди КВК, член команди, яка посілала почесне ІІІ місце у районному етапі військово - патріотичної гри «Сокіл - джура» у 2015 році. Вітаємо випускницю 2015 року - Мининник Анастасію Сергіївну.
Ведучий: На свято запрошується надзвичайно серйозна і наполеглива, не по віку розсудлива, вимоглива до себе і до оточуючих. Принципова, чесна дівчина красуня. Має тонке почуття прекрасного, тактовна, вічлива  й привітна, весела товариська дівчина, яка постійно допомагала класному керівникові в підготовці класних заходів разом з активом.  Завжди зберігає оптимізм. Вона має добре серце та щиру душу, а ще дуже любить дітей, тому мріє стати  в майбутньому вихователем дитячого садочка. Учасниця агітбригади «Паросток», ДЮП, ЮІР, команди КВК. Член команди, яка посіла  почесне ІІІ місце у районному етапі військово - патріотичної гри «Сокіл- джура» у 2015 році. Член шкільних команд з волейболу та футболу. Свій вільний час  любить проводити в колі друзів. Любить тварин, особливо собак. Палка прихильниця здорового способу життя. Вітайте випускницю 2015 року - Лазоренко Інну Олександрівну.
Ведуча: Ми запрошуємо на свято дівчину – красуню з добрим серцем , що любить активний відпочинок і екстрим. Вона завжди в бурхливому життєвому потоці класного, шкільного колективу. Учасниця районної олімпіади   з біології, учасниця Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник».  Любить  тварин і біологію, мріє вивчати медицину, бо має добру душу і щире серце і хоче допомагати людям боротися з недугами. Завжди дасть корисну пораду, не залишить друга в біді, а тому користується заслуженим авторитетом у великої кількості друзів.  Учасниця агітбригади «Паросток», ДЮП, ЮІР, команди КВК. Вітайте випускницю 2015 року -  Товарницьку Анжелу Олександрівну.
Ведучий: На свято запрошується весела, енергійна, добра, щира, розумна, ніжна, стильна дівчина, має багато друзів. Завжди  має власну точку зору, яку аргументовано відстоює, бо впевнена в собі. Староста класу, права рука класного керівника, що дбайливо ставиться до виконання громадських доручень.  Вона учасниця  шкільних і районних  олімпіад з математики, української мови та літератури, світової літератури, російської мови. Учасниця  Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник».Улюблені уроки в школі українська література і математика. Учасниця команд КВК, екологічної агітбригади, спортивних змагань з легкої атлетики та шахів. Учасниця зразкового  естрадно - хореографічного колективу «Ластівки». Ведуча багатьох шкільних вечорів відпочинку та свят. Королева осені 2013. У вільний час полюбляє відпочивати з друзями на природі. Мріє здобути екологічну освіту, а також відкрити власний салон. Вітаємо  випускницю 2015 року -  Швед Діану Олегівну.
Ведуча: Ми запрошуємо на свято любителя пригод і сучасної музики, впевненого у собі, винахідника дотепного гострого слова, працьовитого, як справжній господар юнака, який.серйозно займається спортом: футболом, гандболом, волейболом. Призер районних змагань з легкої атлетики. Член команди, яка зайняла почесне ІІІ місце у районному етапі військово- патріотичної гри «Сокіл - джура» у 2015 році. Любить рибалити. У майбутньому бачить себе автомеханіком. Вітайте випускника 2015 року – Ситнікова Антона Віталійовича.
Ведучий: На свято запрошується щирий, чесний, спокійний, врівноважений юнак. Учасник шкільної команди з футболу та гандболу. Охоче допомагає батькам по господарству, завгоспу та шкільному  робітникові у всіх господарських справах школи. Член команди, яка посіла  почесне ІІІ місце у районному етапі військово - патріотичної гри «Сокіл - джура» у 2015 році. Завжди готовий прийти на допомогу.  Мріє про професію охоронця.  Вітайте випускника 2015 року - Набоку Ярослава Михайловича.
Ведуча: Прощавайте,дитинства стежини!
Юність нині «стає на крило».
Дай же, доле, щодня, щогодини,
Щоб в житті лиш добро всім було.

Ведучий: Поряд з вами стрічають це свято
Ті, що свою віру і надію
Покладають на вас. Це – ваша перша вчителька та класний керівник.
Саме вони надихають вас на здійснення мрії.

Ведуча: Нехай же ці мрії та сподівання здійсняться!
Зі святом, дорогі випускники, усі присутні!
Нехай прийдешнє буде щасливим і радісним!

Ведучий: Увага! Урочистий захід з нагоди вручення атестатів про повну загальну середню освіту оголошується відкритим.

Звучить Гімн України.
Ведуча: На щедреє серце, на усмішку щиру
З прадавнього віку народ наш багатий.
І хлібом, і сіллю, з любов’ю і миром
Гостей дорогих зустрічаєм на святі.

Ведучий: Сьогодні на нашому святі присутні гості……………………………
1………………………………………………………………………………….
2. Директор ТОВ «Чиста криниця» - Сидоренко Віктор Петрович
3. Голова Драбинівської сільської ради – Короленко Зоя Петрівна
4. Голова батьківського комітету школи -
5. Настоятель церкви Іоанна Предтечі, благочинний Новосанжарського району, протеєрей - Михайлик Ярослав Федорович
Ведуча: Час невблаганно відміряє
Роки і тижні, й місяці.
Шкільна пора уже минає,
Минають дні веселі ці.

Ведучий: Слово для привітання і вручення атестатів випускникам надається чудовій людині, яка щоденно, щомиті піклується про наш навчальний заклад. Отже, до слова запрошується директор школи – Облап Микола Анатолійович.
Туш
Ведуча: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Лазоренко Інні Олександрівні.
Ведучий: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Лісовому Ігору Івановичу.
Ведуча: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Матяшенку Дмитрові Сергійовичу.
Ведучий: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Мининник Анастасії Сергіївні.
Ведуча: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Набоці Ярославу Михайловичу.
Ведучий: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Рябусі Юлії Леонідівні.
Ведуча: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Ситнікову Антону Віталійовичу.
Ведучий: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Товарницькій Анжелі Олександрівні.
Ведуча: Атестат про повну загальну середню освіту вручається Швед Діані Олегівні.

Ведучий: Ось і прийшла пора вітання:
Уже в руках випускників
Букети квітів. Побажання
Від найрідніших, від батьків
Найперші щирі прозвучали.
Вже дружно оплески лунали,
Учителі і учні раді
Напутнє слово вам сказати.
Але спочатку для промови
Гостям надаємо ми слово.

Ведуча: Слово для привітання надається…..
1………………………………………………………………………………….
2. Директору ТОВ «Чиста криниця» - Сидоренку Віктору Петровичу
3. Голові Драбинівської сільської ради – Короленко Зої Петрівні
4. Голові батьківського комітету школи -
5. Настоятелю церкви Іоанна Предтечі, благочинному Новосанжарського району, протеєрею - Михайлику Ярославу Федоровичу

Ведучий: В мистецтві людину, яка веде клас, називають «майстер»
У спорті того, хто готує команду, - тренер.
На підприємстві його імя – начальник.
У дитячому садочку – вихователь.

Ведуча: А ще його можна назвати опікуном, другом, адвокатом, психотерапевтом, бойовим командиром.

Ведучий: Ви, мабуть, уже здогадалися, що мова йде про того, хто був усі ці роки навчання ближче до вас усіх. Це – класний керівник. Кожному з вас вона віддала частину свого серця, найбільший шлях пройшла з вами. І сьогодні, збираючись в дорогу, візміть з собою її напутнє слово.

Ведуча: Слово для привітання надається класному керівнику 11 класу – Блик Наталії Павлівні.

Ведучий: Які ж гарні випускники! Здається, недавно їх, малесеньких чомучок, привели за ручку до першого класу найголовніші в їхньому житті люди – батьки. Сьогодні вони прийшли на свято своїх уже дорослих синів і дочок, щоб розділити з ними цю хвилину і щасливу мить.

Ведуча: Земля притихла і приникло небо…
В пошані листя перестало шелестіти,
Бо мудре слово вже сказати треба
І тим, кому щонайдорожче – діти!

Ведучий: Де б не був, вертаєшся думками
У село, до батька і до мами.
Як вони о цій лихій годині,
Коли так нелегко Україні?
Звідки носять воду у господу,
Що збирають з поля і городу?
І які їм сняться сни ночами
У білявій хаті між садами?

Ведуча: Дорогі випускники! Мудра народна скарбниця береже найкращі традиції. Здавна у народі ведеться, що будь-яку дорогу треба освятити хлібом-сіллю на розстеленому вишитому рушникові.

Ведучий: Дорогі випускники! Прийміть від своїх батьків цей святий хліб.
Батьки виносять на рушникові хліб-сіль

Тато: дорогі діти, прийміть цей святий хліб, а разом з ним і наше батьківське благословення в дорогу, доросле самостійне життя, незвіданий світ. Хай у вашому житті завжди на столі буде хліб, як символ достатку, людської щедрості й милосердя. Благословляємо вас, діти.

Мама: нехай же вас Господь благословляє
У світлу путь на добрії діла,
На вірну стежку завжди наставляє,
Щоб доля в вас щасливою була!
То ж дай вам Бог в здоровї й щасті жити.
На цій землі знайти себе в труді,
До мрії дотягнутись, долетіти.
То ж сміло в путь, поки ще молоді.

Батьки підносять випускникам хліб

Випускник 1: Спасибі вам, наші татусі і неньки,
Голова в вас боліла, як були ми маленькі,
Як вранці до школи ви нас відправляли,
Постійно щоденники перевіряли,
Уроки учити нас заставляли,
Коліна розбиті нам лікували.

Випускник 2: Школа скінчилась, нема правди де діти, -
Тепер буде серце за нас боліти.
Здоровя вам, рідні, років багато,
Найкращі слова у житті – батько і мати.
Діти запрошують батьків на танець
Ведучий: В щасливий час і в мить оцю чудову
Випускникам ми надаємо слово!
Випускник 1: Дорогі вчителі! Учні ваші
В самостійність набрали розгін…
Ви ж для нас – наймудріші, найкращі,
За все добре – низький вам уклін.

Випускник 2: Сонце раннє й зоря вечорова
Хай вам щастям стежини встеляють!
І для кожного з вас щире слово
Учні з вдячністю всі промовляють!

Випускник 3: Ми любим вас і поважаєм щиро,
Хоч допікали, як були малі.
Бажаємо здоровя вам і миру
Спасибі, дорогі учителі!
Під музику діти вручають квіти учителям та працівникам школи

Ведуча: Лунає музика у школі рідній,
І тоне в квітах урочистий зал.
В очах у кожного – і радість, і надія,
Підходить до завершення цей бал.

Ведучий: Шановні випускники!
Завтра стрінете на світанні
Сонця ясен світ.
Ляже в буднім квітуванні
Перед вами світ.
Тож куди світанок дня покличе,
Поведе куди він завтра вас?
І щемить чекання на обличчі.
І звучить шкільний прощальний вальс!

Танок випускників

Ведуча: Ви завтра зустрінете сонечко красне,
Нехай ваш світанок буде ясним,
Росою умитим, свіжим і чистим,
В доросле життя ви рушаєте з ним.

Ведучий: І новий день уже говорить світанком,
І в путь-дорогу кличе вас,
І обіймає музика прощальна
Випускний одинадцятий клас.

Ведуча: Хай радіє всі шкільна сім’я:
Випуск – 2015 іде в самостійне життя!
Ведучий: Ви ще не раз повернетесь до школи,
Хай всіх вас доля береже,
Та не повернетесь ніколи
Сюди ви учнями уже.

Ведуча: Святковий вечір, присвячений випуску учнів 2015 року та врученню атестатів про повну загальну середню освіту оголошується закритим.

Звучить Гімн України
Ведучий: Нехай же вас Господь благословляє
У світлу путь, на добрії діла
На вірну стежку завжди наставляє
Щоб доля в вас щасливою була.

Ведуча: Проведи мене, мамо, будь ласка,
Проведи до воріт.
Хай простелиться доля, мов казка,
Мені, рідна, услід.
Відгородить вона мене всюди
Від нещасть і біди.
Проведи мене, мамо, між люди,
В білий світ проведи.

Ведучий: Тож дай Вам Бог в здоровї й щасті жити
На цій землі найти себе в труді
До мрії дотягнутись долетіти
То сміло в путь, поки ще молоді. 

Ведуча: Шановні батьки, 1 вересня 2004 року ви привели на шкільне подвір’я своїх маленьких дітей і довірили їх турботливим рукам і серцям педагогів. За 11 років ваші сини і дочки виросли, змужніли, порозумнішали і готові вирушити у самостійну дорогу. Тож підійдіть до своїх дітей і разом з ними зробіть перші кроки від шкільного порогу у доросле життя.


Заключна пісня

«Герої серед нас»

Ведучий 1: Доброго дня шановні присутні!
Ведучий 2: Ми раді Вас вітати на сьогоднішньому заході, присвяченому вшануванню українських воїнів – учасників антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей, яким присвоєно звання Героя України із врученням ордена «Золота зірка»
Ведучий 1: Указом Президента України від 14 жовтня 2015 року №583/2015 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові старшому лейтенанту Божку Василю Миколайовичу, командиру танкового взводу батальйону 92 окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: З січня 2015 року старший лейтенант Божок В.М.(позивний «Кулак») брав участь у проведенні антитерористичної операції. Під час оборонних боїв за місто Дебальцеве, керуючи взводом, неодноразово брав участь у відбитті наступу проросійських сепаратистів.12 лютого командування підрозділу, якому був приданий екіпаж офіцера, поставило завдання  - вийти в район селища Логвинове  та зайняти оборону, але там був ворог. Але разом з іншими бригадами ведучи влучний вогонь з усього озброєння та вдало маневруючи завдали значних втрат ворогові. За селищем у ході напруженої танкової дуелі власноруч знищив всі три танки Т-72. Цей героїчний бій охолодив противника і заставив його відступити, а нашим підрозділам дати можливість перегрупуватись та під прикриттям вогню екіпажу танку вийти із бою без втрат.
Ведучий 1: Указом Президента України від 12 лютого 2015 року №71/2015 за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові майору Герасименку Ігорю Леонідовичу, командиру батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних  військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: 3 квітня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. 26 травня 2014 року під його керівництвом були знешкоджені проросійські сепаратисти та їх автомобільна техніка  під час атаки на блокпост. Завдяки високому професіоналізму вдалося захопити і утримувати важливий пункт  - пануючу висоту 167.6 (гора Карачун), тим самим взяти під контроль ймовірні напрямки наступу противника поблизу Слов’янська. 27 липня 2014 року під його командуванням було знищено декілька вогневих позицій противника. 29 липня 2014 року його бригадою було взято під контроль та забезпечено подальше утримання стратегічно важливої точки для створення «Маринівського коридору» - кургану Савур-Могила. Під час антитерористичної операції був двічі поранений, але завжди залишався на чолі підрозділу та виконував визначені бойові завдання по звільненню території України.
Ведучий 1: Указом Президента України від 21 жовтня 2014 року №816/2014 за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі полковнику Гордійчуку Ігорю Володимировичу, начальнику центру оперативного керівництва – заступнику начальника Головного командного центру  Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 12 листопада 1972 року у с. Залізниця Корецького району Рівненської області. У 1989 році після закінчення школи, вступив до Омського вищого танкового інженерного училища, але згодом перевівся до Київського інституту Сухопутних військ, де з відзнакою закінчив факультет підготовки офіцерів оперативно-танкового рівня.  Згодом закінчив коледж сухопутних військ США у Карлайлі (штат Пенсільванія). Вільно володіє іноземними мовами: англійською, німецькою та польською.
   12 серпня 2014 року група розвідників у складі 14 чоловік з групи спецпризначення «Крим» під командуванням Гордійчука І.В. прорвалася на висоту Савур-Могили, яка мала стратегічне значення для усієї обстановки на прикордонній ділянці фронту, перебрала контроль над спостережним пунктом на її вершині та розпочала корегування артилерійського вогню. Група неодноразово була під обстрілами, а сам полковник неодноразово був контужений, але не покидав позиції. Досить тривалий час лишався на позиції для коригування вогню, але вже 20 серпня 2014 року група була у повній ізоляції (до найближчого українського підрозділу було 40 кілометрів) і після 12 діб оборони Савур-Могили - 25 серпня надійшов наказ про відступ, який відбувався ночами і пройшовши по ворожих тилах майже 60 кілометрів приєдналися до українських військ. 29 серпня 2014 року разом з іншими бійцями пішли на прорив. Гордійчук І.В. був тяжко поранений, а згодом разом із декількома бійцями потрапив у полон. Офіцер був без свідомості і тому його кинули осторонь і заборонили надати допомогу.  Лише 1 вересня 2014 року машина «Червоного Хреста» доставила його у дніпропетровську клінічну лікарню ім. Мечникова, де полковник знаходився у реанімації нейрохірургічного відділення, а згодом був перевезений до Центрального військового клінічного шпиталю у місті Києві, де кращі українські нейрохірурги намагаються поставити його на ноги.
Ведучий 1: Указом Президента України від 23 березня 2015 року №166/2015 за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України капітану Гринюку Володимиру Володимировичу, командиру механізованої роти 30 окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: З перших днів мобілізації брав активну участь у забезпеченні нарощення боєздатності підрозділу, надає дієву допомогу у підготовці техніки та озброєння. З березня 2014 року його підрозділ працював в усіх напрямках антитерористичної операції, пройшовши крізь населені пункти Степанівка, Червона Поляна, Лутугине, Савур-Могила та ін. Згодом його роти було сформовано штормову групу. Виконував завдання у Пісках, Вуглегірськ, Дебальцеве, Рідкодуб. Приймав участь у деблокуванні підрозділів 128 окремої гірсько-піхотної бригади. 10-11 лютого 2015 року його штормова група забезпечила коридор для виведення наших підрозділів, знищивши при цьому 3 одиниці бронетехніки та більше 30 проросійських бойовиків незаконних збройних формувань. Під час операції отримав уламкове поранення та не міг самостійно пересуватися і відмовившись від евакуації продовжив виконувати бойові завдання, командуючи зведеним підрозділом.
Ведучий 1: Указом Президента України від 23 серпня 2014 року № 672/2014 за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові генерал-майору Забродському Михайлу Віталійовичу, командувачу Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: У січні 2013 року призначений командиром 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.З весни 2014 року, тоді ще полковник Забродський М.В., приймав участь у проведенні антитерористичної операції. Під його безпосереднім керівництвом, на високому професійному рівні, планувались завдання підрозділам під час блокування міст Слов’янськ та Краматорськ. 95-та бригада забезпечила переправу для наших військ через різку Кальміус, бої під Красним Лиманом, Дяковим, оборона Донецького аеропорту. Михайло Забродський  та 95-та окрема аеромобільна бригада з мінімальними втратами буквально з ходу захоплювали потужні ворожі укріплення. Тим самим було запроваджено прохід інших військ, що рухались слідом за 95-ю бригадою.
Ведучий 1: Указом Президента України від 23 серпня 2014 року № 673/2014 за героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі старшому лейтенанту Зеленському Євгенію Олександровичу, командиру групи спеціального призначення 8 окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 28 січня 1991 року у місті Постдам (Німеччина) у родині військовослужбовця. Змалку мріяв наслідувати свого баться, тому, після закінчення школи 17 липня 2008 року вступив до Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного у Львові, де впродовж 4 років здобував фах військового розвідника, після закінчення був направлений для проходження подальшої служби на посаду командира спеціальної групи 8-го окремого полку спеціального призначення.
   З весни 2014 року страший лейтенант Зеленський Є.О. брав участь у антитерористичній операції на сході України. Зі своїми підлеглими він завжди перебував у найгарячіших точках. Командування довіряло йому виконання найвідповідальніших завдань, а бійці завжди були впевнені у своєму командирові. 17 червня 2014 року у місті Щастя Луганської області групі старшого лейтенанта було поставлене завдання  - визволити з полону іншу групу. Потрапивши у засідку, під шалений обстріл противника Зеленський Є.О. отримав тяжкі поранення і був шпиталізований у реанімаційне відділення Центрального військового клінічного шпиталю у місті Києві, де і помер 24 червня 2014 року. Похований у місті Києві на Совському кладовищі (дільниця № 7а).
   Ведучий 1: Указом Президента України від 14 жовтня 2015 року № 582/2015 за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, жертовному служінні Українському народові  молодшому сержанту Зіничу Ігорю Вікторовичу, санітарному інструктору аеромобільної бригади високо мобільних десантних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
   Ведучий 2: З 11 листопада 2014 року по 20 січня 2015 року брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. З 23 грудня 2014 року по 20 січня 2015 року виконував бойові  завдання в складі підрозділу під час оборони нового терміналу донецького аеропорту. Організував роботу медичного пункту, надавав психологічну допомогу військовослужбовцям. Постійно перебуваючи під обстрілами противника особисто врятував більш ніж 40 військових. Самостійно провів операцію по евакуації важкопораненого і впродовж 10 годин підтримував його життєдіяльність, після чого солдат був успішно евакуйований до шпиталю м. Харків. 16 січня, під час газової атаки противника, ризикуючи власним життям, евакуював 5 військовослужбовців і надав їм необхідну медичну допомогу. 19 січня, після підриву російськими бойовиками поверхів терміналу, отримав важке поранення голови уламками залізобетонних конструкцій, та, попри поранення контузію, продовжував здійснювати обходи поранених, число яких суттєво збільшувалось і надавав їм необхідну медичну та психологічну допомогу. 20 січня молодший сержант Зінич І.В. отримав важкі травми голови та хребта, внаслідок чого не міг пересуватися самостійно, однак, не зважаючи на це, продовжував надавати психологічну підтримку пораненим військовослужбовцям аж до моменту власної загибелі смертю хоробрих.
Ведучий 1: Указом Президента України від 23 березня 2015 року № 163/2015 за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України підполковнику Зубаничу Василю Івановичу, командиру 15 окремого гірсько-піхотного батальйону 128 окремої гірсько-піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: У районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей підполковник Зубанич В.І. перебував з травня 2014 року. За цей час з батальйоном пройшов через бої за Новоановку, Нижньотепле, станицю луганську, Макарове, Щастя, Луганський аеропорт, Дебальцеве, а також низку інших населених пунктів. Під час бою за Луганський аеропорт отримав осколкове та вогнепальне поранення, але не зважаючи на це відмовився від госпіталізації і продовжував управляти діями підрозділу. З листопада 2014 року виконував звдяння в Дебальцевому напрямку. Батольйон під командуванням Зубанича В.І. постійно перебував під обстрілами з боку російських терористів із реактивних систем залпового вогню «Ураган» та «Град». Впевненими діями та своєчасними рішеннями на застосування сил і засобів підполковник Зубанич В.І. забезпечив успішне виконання поставлених бойових завдань та збереження життя і здоров’я ввіреного особового складу.
Ведучий 1: Указом Президента України від 9 червня 2015 року № 318/2015 за виняткову особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі старшому лейтенанту Зубкову Івану Івановичу, заступнику командира роти вогневої підтримки по роботі з особовим складом 90 окремого аеромобільного батальйону Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
Ведучий 2: Народився 1 листопада 1973 року у місті Деражня Хмельницької області. Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Наприкінці літа 2014 року вирушив захищати державний суверенітет. З листопада 2014 року по січень 2015 року старший лейтенант Зубков І.І. перебував в районі проведення антитерористичної операції. Під час бойових завдань проявив себе як вмілий, виважений, енергійний командир, професійно підготовлений офіцер по роботі з особовим складом та відданий патріот Батьківщини. З 18 січня 2015 року безпосередньо брав участь у проведенні штормових дій по деблокуванню підрозділів Збройних сил України, які обороняли Донецький аеропорт. Мобілізував особовий склад на боротьбу та виконання завдань, не зважаючи на складність обстановки, значні втрати та вщент зруйноване приміщення аеропорту. В подальшому організував евакуацію пораненого особового складу підрозділу. Сам отримав поранення, але не залишив підлеглих – повернувся на бойову позицію та продовжував відбивати наступ ворога. Особисто прикривши відхід підрозділу, загинув в результаті підриву російськими бойовиками другого поверху нового терміналу.
Ведучий 1: Указом Президента України Петра Порошенка від 31 березня 2015 року № 191/2015 за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі підполковнику Коваленку Юрію Вікторовичу, заступнику командира загону 3-го окремого полку спеціального призначення, посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 16 липня 1977 року у місті Бершадь Вінницької області у родині офіцера-підводника. Після закінчення Одеського інституту Сухопутних військ лейтенант Коваленко Ю.В. був призначений до 93-ї окремої механізованої бригади, а в подальшому, переведений до 3-го окремого полку спеціального призначення, де пройшов шлях від командира групи до заступника командира загону. Влітку 2014 року заступник командира загону 3-го окремого полку спеціального призначення підполковник Коваленко Ю.В. брав безпосередню участь в антитерористичній операції на сході України. Він особисто спланував і реалізував операцію з прориву розвідувального загону крізь бойові порядки терористів у районі селища Ізварине Луганської області та перекриття основних напрямків висунення сил противника. 15 липня 2014 року підполковник Коваленко Ю.В. загинув поблизу села Провалля району Луганської області унаслідок мінометного обстрілу противником. Офіцера поховано у селі Флорино Бершацького району Вінницької області.
Ведучий 1: Указом Президента України від 4 грудня 2014 року № 916/2014 за виняткову мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України майору Кривоносову Сергію Сергійовичу, начальнику штабу батальйону 79 окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 26 червня 1978 року у місті Миколаєві у родині кадрового офіцера-десантника. З дитинства мріяв стати військовослужбовцем, як батько. Навчався у Миколаївському морському ліцеї, а потім у 2000 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ. Після завершення навчання повернувся до Миколаєва та продовжив династію офіцерів-десантників, розпочавши службу у 79-й окремій аеромобільній бригаді. Обіймав посаду заступника командира батальйону – начальника штабу 2-го аеромобільного десантного батальйону. Влітку 2014 року майор Кривоносов С.С. брав участь в антитерористичній операції на сході України, очолював зведений підрозділ ротної тактичної групи. 4 серпня 2014 року близько 2-ї години ночі загинув під час чергового нищівного артилерійського обстрілу з реактивної системи залпового вогню «Град» позицій українських військових з боку російського кордону. Коли снаряд влучив у бліндаж, він просто закрив його своїм тілом, рятуючи своїх підлеглих. Похований у м. Миколаєві на Мешковському кладовищі.
Ведучий 1: Указом Президента України від 04 грудня 2014 року № 9175/2014 за виняткову мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі майору Майбороді Дмитрові Олександровичу, командиру екіпажу літака АН-26 456-ї окремої бригади транспортної авіації Повітряних Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 17 квітня 1980 року у місті Вінниця. Навчався у середніх загально-освітніх школах №4 і №26 (м.Вінниця). У 2002 році закінчив Харківський інститут льотчиків. Військову службу проходив у 456-й окремій бригаді транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України на посаді начальника служби безпеки польотів. З травня 2014 року майор Майборода Д.О. брав участь в антитерористичній операції на сході України. Як командир екіпажу літака АН-26, бортовий номар 19, з травня по липень 2014 року виконав 36 бойових вильотів, під час яких перевіз 750 військовослужбовців та 28000 кг вантажу, провів десантування парашутним способом 54800 кг озброєння, матеріально-технічних засобів та гуманітарних вантажів в райони дислокації підрозділів Збройних Сил України. 14 липня 2014 року близько 12:00 під час виконання бойового завдання з десантування вантажів парашутним способом у районі села Давидо-Микільське Краснодонського району Луганської області літак Ан-26, командиром екіпажу якого був майор Майборода Д.О., був атакований керованою ракетою типу «повітря-повітря» на висоті 6500 метрів. В результаті ураження лівий двигун та електрообладнання літака відмовили, в корпусі фюзеляжу з’явилася пробоїна, відбулося різке задимлення салону. Екіпаж в кількості шістьох осіб за командою командира покинув літак. Майор Майборода Д.О. доклав максимум зусиль для утримання літака в повітрі та своїми діями забезпечив безпечне покидання літака членами екіпажу, але сам засобами аварійного спасіння скористатися не встиг і загинув. Похований у м.Вінниця на Центральному міському кладовищі.
Ведучий 1: Указом Президента України Петра Порошенка від 14 жовтня 2015 року № 584/2015 за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі майору Межевікіну Євгену Миколайовичу, командиру танкового батальйону 1-ї окремої танкової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: 3 травня 2014 року майор Межевікін Є.М., позивний «Адам», брав участь у проведенні антитерористичної операції. 21 липня 2014 року, під час наступу наших підрозділів у районі Пісків, командир 1-го танкового батальйону отримав поранення. Майору Можевікіну Є.М. довелося взяти командування батальйоном на себе і виконувати всі поставлені бойові завдання. Протягом вересня та жовтня 2014 року під безперервними обстрілами противника, в складних умовах обстановки, забезпечував підвезення боєприпасів та продовольства захисникам Донецького аеропорту біля кого знищив два ворожі танки Т-72. всього танковим екіпажем офіцера було знищено понад 11 танків та бойових броньованих машин російських бойовиків. У жовтні 2014 року, в районі населеного пункту Опитне, здійснив прорив смуги оборони російських бойовиків та забезпечив евакуацію особового складу та двох БТР-80.перебуваючи в районі Донецького аеропорту, батальйон майора Межевікіна Є.М. успішно застосував тактику мобільних танкових груп, яка дозволила відвести техніку з-під ударів та ефективніше використовувати її на найбільш небезпечних напрямках.
Ведучий 1: Указом Президента України від 21 серпня 2015 року № 494/2015 за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому сержанту Міхнюку Олегу Івановичу, 24 батальйону територіальної оборони «Айдар» Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка»(посмертно).
Ведучий 2: народився 27 жовтня 1965 року у смт Мала Дівиця Прилуцького району Чернігівської області. У 1983 році, після закінчення першого курсу інституту, був призваний на військову службу. Виконував інтернаціональний обов’язок у Демократичній Республіці Афганістан. Двічі поранений. За мужність та героїзм нагороджений двома орденами Червоної Зірки та медаллю «За відвагу». Один з ініціаторів та безпосередній учасник створення Української спілки ветеранів Афганістанів. Хороший організатор, який постійно проводив заходи по вихованню молоді на патріотичних, історичних та бойових традиціях Українського народу. Взимку 2013-2014 років, з перших днів, брав активну участь у Революції гідності на Майдані Незалежності у місті Києві. Був командиром 8-ї «афганської» сотні самооборони Майдану. Навесні 2014 року пішов добровольцем до 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар». Маючи великий бойовий досвід, організував підготовку та навчання військовослужбовців батальйон. 20 серпня 2014 року, в ході боїв за визволення міста Луганськ, старший сержант Міхнюк О.І. загинув внаслідок мінометного обстрілу проросійськими терористами зі складу незаконних збройних формувань позицій підрозділу біля селища Новосвітлівка Краснодонського району.
Ведучий 1: Указом Президента України від 20 червня 2014 року № 545/2014 за виняткову мужність і героїзм, незламність духу у боротьбі за незалежну  Українську державу, вірність військовій присязі підполковнику Могилку Костянтину Вікторовичу, командиру транспортної авіаційної ескадрильї «Блакитна стежка» 15-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 27 травня 1978 року у місті Вінниця. У 1995 році закінчив середню загальноосвітню школу № 23 (м. Вінниця), у 1999 році – харківський інститут льотчиків. Військову службу проходив у Львівській авіаційній бригаді, згодом у Борисполі Київської області у складі авіаційної ескадрильї «Блакитна стежка», працював за програмою «Відкрите небо». З весни 2014 року командир транспортної авіаційної ескадрильї «Блакитна стежка» 15-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України підполковник Могилко К.В. брав участь в антитерористичній операції на сході України. 6 червня 2014 року літак-розвідник АН-30Б на висоті 4050 метрів був підбитий ворожою ракетою, після чого літак почав різко втрачати висоту. Командир наказав екіпажу покинути літак, а сам його відвів його від житлових кварталів Слов’янська і впав північніше від міста під кутом 80 градусів. Командир літака підполковник Могилко Костянтин Вікторович загинув. Його знайшли у кабіні за штурвалом літака. Похований на кладовищі села Пирогове Вінницької області.
Ведучий 1: Указом Президента України від 4 грудня 2014 року № 918/2014 за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України майору Петриківському Олександру Петровичу, командиру роти спеціального призначення 8 окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 4 червня 1988 року у місті Житомирі у родині військовослужбовців. На час закінчення школи він вже здійснив понад 100 стрибків з парашутом і досконало володів всіма зразками стрілецької зброї. Закінчив факультет аеромобільних військ академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, після чого для проходження подальшої служби направлений на посаду командира групи спеціального призначення 8-го окремого полку спеціального призначення. З весни 2014 року капітан петриківський О.П. брав участь у антитерористичній операції на сході України. Разом зі своєю групою неодноразово виходив на виконання складних та ризикованих завдань. І завжди повертався з них без втрат. Під містом Щастя Новоайдарського району Луганської області група потрапила у засідку сепаратистів. У ході бою майор помітив, що один з бійців загубив сталеву каску  і віддав підлеглому свій кевларовий шолом, чим врятував йому життя. Між тим, через кілька хвилин йому самому в голову влучив осколок міни, але він продовжував керувати діями групи і виносив поранених у безпечне місце. Коли підійшло підкріплення, то з мобільного госпіталю героїчного офіцера доправили до Головного військово-медичного клінічного центру міністерства оборони України, а у жовтні 2014 року пораненого офіцера доправили літаком до однієї з клінік  Тель-Авіва, де найкращі ізраїльські нейрохірурги намагаються поставити його на ноги.
Ведучий 1: Указом Президента України від 23 березня 2015 року № 165/2015 за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові майору Порхуну Олександру Володимировичу, командиру батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Протягом червня-липня 2014 року виконував обов’язки командира батальйонної тактичної групи. 16 липня 2014 року особисто очолював штурмову групу яка виконувала завдання по знищенню живої сили проросійських бойовиків поблизу населеного пункту Дмитрівка Донецької області. 27 липня 2014 року завдяки вмінню реагувати на зміни в обстановці, вміло і ефективно застосовувати вогнепальний вплив на противника було взято під контроль населені пункти Степанівка та Петровське Донецької області. 29 липня 2014 року штурмовою групою з приданими підрозділами, офіцера, результативно та в найкоротші строки було взято під контроль стратегічну точку кургана Савур-Могила та створення «Маринівського коридору», що позитивно вплинуло на подальший хід операції. В цей же час, офіцер отримав контузію ІІІ ступеню, але завдяки особистій силі волі, рішучості, військовій присязі залишався на чолі підрозділу яким керував.
Ведучий 1: Указом Президента України від 02 березня 2015 року № 117/2015 за незламність волі, громадянську мужність, жертовне служіння Українському народові Савченко Надії Вікторівні, штурману-оператору вертольота 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Старший лейтенант Савченко Н.В. народилася 11 травня 1981 року у м місті Києві. З дитинства мріяла стати льотчиком бойових літаків. Після першого курсу факультету журналістики Київського університету «Україна», вступила за контрактом до лав Збройних Сил України, а згодом уклала контракт з командуванням 95-ї окремої аеромобільної бригади. Протягом 2004-2005 років у складі українського миротворчого контингенту в Іраку проходила службу на посаді стрільця третьої роти 72-го окремого механізованого батальйону. Після закінчення у 2009 році Харківського університету Повітряних сил ім. І.Кожедуба призначено на посаду штурмана-опертора вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України. З початком антитерористичної операції на сході України пішла добровольцем батальйону «Айдар» і брала участь у бойових діях. 18 червня 2014 року поблизу селища Металіст Луганської області, під час евакуації поранених Надія Савченко потрапила в полон. Її незаконно перевезли через україно-російський кордон і утримували в слідчому ізоляторі м.Воронеж, а потім перевели до слідчих установ м.Москви.
 Ведучий 1: Указом Президента України від 20 червня 2014 року № 546/2014 за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності  України, жертовне служіння Українському народові полковнику Сенюку Тарасу Михайловичу, командиру батальйону 95 окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 22 червня 1980 року у місті Коломия Івано-Франківської області. У 1997 році закінчив середню загальноосвітню школу №6, у 2001 році – Одеський інститут Сухопутних військ, а далі був направлений у 95-ту окрему аеромобільну бригаду Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Пройшов шлях від командира взводу до командира батальйону. У 2003-2005 роках брав участь у миротворчій місії в Іраку. У 2007 році виконував завдання на території колишньої Югославії, у Косово. З весни 2014 року  - командир 1-го аеромобільного-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України підполковник Сенюк Т.М. брав участь у антитерористичній операції на сході України. 2 травня 2014 року військова колонна на чолі з підполковником вирушила на чергове завдання на якому потрапивши під обстріл ворога були подавлені всі вогняні точки, а потім було взято під контроль міст, поблизу міста Словянськ. 3 червня 2014 року батальйон підполковника Сенюка Т.М. отримавши бойове завдання висунулася вперед разом із розвідувальною групою. Пролунали постріли, зав’язався бій у ході якого така була відбита, але командир батальйону підполковник Сенюк Тарас Михайлович загинув від кулі ворожого снайпера. Похований у місті Коломия Івано-Франківської області на Центральному міському цвинтарі.
Ведучий 1: Указом Президента України від 23 березня 2015 року № 164/2015 за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові підполковнику Собку Сергію Станіславовичу, заступнику командира 30-ї окремою механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: У 2001 році закінчив Літинську середню загальноосвітню школу №2, у 2005 році – Одеський інститут Сухопутних військ з дипломом з відзнакою. Після закінчення був направлений до 30-ї окремої механізованої бригади, де пройшов шлях від командира гранатометного взводу до командира механізованого батальйону. 3 квітня 2014 року підполковник брав участь у проведенні антитерористичної операції на сході України. 27 липня 2014 року батальйонна тактична група, якою керував Собка С.С., входила до складу сил, яким було визначено завдання по взяттю під контроль кургана Савур-Могила, який був захоплений терористами. Цей стратегічний плацдарм було взято в найкоротші строки і з мінімальними втратами. Саме тоді наші війська отримали першу велику перемогу над ворогом. Протягом липня-вересня  разом із своїм підрозділом захищав суверенітет та територіальну цілісність Батьківщини не зважаючи на постійні обстріли. 23 серпня 2014 року підполковник Собко С.С. очолював зведений підрозділ, який звільнив захоплену проросійськими бойовиками військову частину Повітряних Сил Збройних Сил України в Луганській області. Завдяки рішучості та цілеспрямованості офіцера підрозділ одержав перемогу без втрат.
Ведучий 1: Указом Президента України від 12 лютого 2015 року № 74/2015 за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Трепаку Олександру Сергійовичу, командиру загону спеціального призначення 3-го окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: З квітня 2014 року полковник Трепак О.С. брав участь в антитерористичній операції на сході України, під час якої неодноразово виявляв мужність, героїзм та вміле командування підлеглими військовослужбовцями. 7 червня 2014 року поблизу Артемівська у складі групи спеціального призначення брав участь у пошуку та евакуації важко пораненого командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням. На чолі групи з 8 чоловік захопили блокпост на вїзді в місто і тим самим забезпечив коридор безпеки для доставки командира до місця евакуації. Під час бою отримав кульове поранення, але від евакуації відмовився і ще дві доби керував відбиттям атак сепаратистів. Після лікування у шпиталі був старшим військовим начальником з оборони території Донецького аеропорту. Особисто організував контр диверсійну та контр засадну роботу в околицях аеропорту, що унеможливило спроби сепаратистів перекрити шляхи постачання захисникам аеропорту продуктів та боєприпасів.
Ведучий 1: Указом Президента України від 18 лютого 2015 року № 93/2015 за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Шапталі Сергію Олександровичу, командиру 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».
Ведучий 2: Народився 5 лютого 1973 року у смілянському районі Черкаської області. Був начальником штабу, заступником командира військової частини. Потім – заступник командира 300-го окремого механізованого полку 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. У лютому 2013 року був призначений командиром 300-го полку, але наприкінці того ж року полк було розформовано. Після чого був призначений командиром 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Туркестансько-Закарпатської двічі Червонопрапорної бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Протягом 2014-2015 років, під час проведення антитерористичної операції на сході України, військовослужбовці 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади під командуванням Шаптали С.О., героїчно утримували свої позиції, тримаючи оборону у місті Дебальцеве Донецької області, у лютому 2015 року було організовано і проведено надзвичайно складну операцію по передислокації угрупування військ з Дебальцевого плацдарму де бригада вийшла останньою і закінчивши операцію залишилася з найменшими втратами особового складу та військової техніки, забезпечивши прикриття передислокації військ, а також завдаючи противнику величезних втрат у живій силі та військовій техніці.
Ведучий 1:  Давайте хвилиною мовчання вшануємо всіх тих, хто поліг під час визволення українських земель від терористичних угрупувань Російської Федерації.
Хвилина мовчання
На екрані транслюється відеоролик на пісню «Мальви»
Ведучий 1:  День Збройних сил України - це мужності й геройства свято.

І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато

І тим, хто нині з автоматом нам спокій береже і захищає

Мене і маму, і сестру, і брата і велику нашу всю родину –

Рідну, вільну Україну.

Ведучий 2: Сьогодні раді ми вітати

І однокласника, і тата,

Всіх чоловіків із їхнім святом.

Батькам здоров’я, хлопцям – підростати

Щоб на сторожі миру стати

Ведучий 1: Бажаємо успіхів в навчанні

І загартовувати себе

Щоб в спорті були не останні,

Хай кожен ціль свою знайде

Хоч би який ви шлях обрали

Лишайтись чесними завжди.

Ведучий 2: Не знали горя ви й біди
Бажаємо миру на планеті.
Щоб не було у нас розлук,
Війни – лиш тільки на макеті.
Щоб матері не знали мук
Щоб наша ненька – Україна
Гордилась вами без упину.

Ведучий 1: На цьому наш захід закінчено. Дякуємо за увагу. 

Сценарій святкового концерту «Україна – моя Батьківщина»


Звучать фанфари

Ведучий: Різні в світі є країни,
Різні люди є на світі.
Різні гори, полонини,
Різні трави, різні квіти.
А у нас в усіх одна країна,
Найрідніша нам усім
То – прекрасна Україна,
Нашого роду дім.

Ведуча: Україна… рідний край. Золота, чарівна сторона. Земля рястом уквітчана, зелем закосичена…
   Скільки ніжних , лагідних слів придумали люди, щоб висловили свою гарячу любов до краю, де народились і живуть. З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про її щирий і працьовитий народ.

Ведучий: Я – українець! Добрий господар, вірний заповітам батьків і дідів наших, славний захисник свого роду і Вітчизни.

Ведуча: Я – українка! Вигодувана і випестувана материнською піснею, бабусиною казкою. Понад усе в житті люблю лагідну і щиру нашу мову, отчий край, де я живу, рідну мою Україну.

Художній номер
Ведучий: Іще так мало знаєм ми,
Та більше хочем знати.
А що вже знаєм, то усім
Ми хочем розказати.

Ведуча: Знаєм, хто ми, чиї ми діти,
І хто наша мати!
Ми є народ – українці,
Україна – мати.

Ведучий: Рідна наша Україно,
Як ми любимо тебе!
Ліс і  пісню солов’їну
Небо чисто-голубе.
І широкії долини,
А в долині тій – калину,
Що стоїть, немов дівчина,
У весільному вінку.
Художній номер
 Ведуча: Україна…
Ведучий: Земля квітуча –
Рясна садами,
Небом висока,
Щедра ланами.
Славна миролюбниця
З роду до роду
Радістю повниться
Серце народу…
Ведуча: Україна – це я і ти…
Ведучий: Це наші родини…
Ведуча: Це всі українці.
Художній номер
Ведучий: Під рідним небом жайворон співа,
Я радий знати тих пісень слова.
Я слухав, чув: співала та пташина
Одне святеє слово: Україна.
На ріднім полі шепчуть колоски.
Я радий знати тихі їх думки.
Я слухав, чув, як кожна колосина
Шептала тихо слово «Україна».
Ведуча: У ріднім краю зелен-гай шумить.
Я знати радий, про що він мріє-снить.
Я слухав, чув, як кожна деревина
Шуміла ніжно слово «Україна».
О Боже, дай повік любити край,
Де квітка, пташка і зелений гай,
Де кожна вірна тій землі дитина
Живе єдиним словом «Україна».
Художній номер
Ведучий: Ти чуєш, як шумить Дніпро,
Як лине пісня солов’їна?
То все на щастя, на добро,
То наша рідна Україна.
Ведуча: Не згасла праведна зоря.
Не впала правда на коліна.
У кожній думі Кобзаря.
Живе могутня Україна.
Ведучий: в боях щербили ми шаблі
І воскресали на руїнах.
По всій землі, святій землі
Гриміла слава України!
Ведуча: І слава Хортиці гучна,
І Берестечка кров невинна –
То все вона, для всіх одна,
То наша вільна Україна.
Художній номер
Художній номер
Ведучий: Живи, Україно, міцній, розвивайся,
Козацького роду не втрать булави.
Живи, Україно, з колін підіймайся,
На щастя народу, на славу живи!
 Ведуча: Це тут України моєї початок,
Де волю плекали твої козаки.
Про тебе сьогодні ми будем співати
І славу твою пронесем крізь віки!
Художній номер
Ведучий: Нехай цвітуть про тебе співи,
Тебе люблю безмежно я
Мій край веселий і щасливий,
Вкраїнська зоряна земля!
Художній номер
 Ведуча: Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, мальовничій землі – у нашій славній Україні. Тут жили наші предки, живуть батьки, тут корінь українського народу, що сягає сивої давнини.
Ведучий: Я співаю про тебе, прекрасна країно!
Де хлібами духмяними вкриті поля
І про шлях твій до волі, моя Україно,
Незалежна та славна словянська земля!
Художній номер
Ведуча: Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Ведучий: Одна від Заходу й до Сходу,
Володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народ,
Бо не поділиться народ.
Художній номер
 Ведуча: Моя Батьківщина – це вишеньки цвіт,
І верби над ставом, й калина.
Моя Батьківщина – це мрії політ,
Це рідна моя Україна!
Моя Батьківщина – ліси і поля.
Від них в нас і радість, і сила.
Це та найсвятіша і рідна земля,
Що кожного з нас народила.
Художній номер
Ведучий: Люблю тебе, Вітчизно, мила Україно,
Бо щастя жити ти мені дала.
Для мене ти одна і рідна, і єдина,
Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла.

Ми – українці, щаслива родина,
Квітне в піснях наша славна країна,
Квітне в казках, у віршах, вишиванках.
Хай їй всміхається сонце щоранку.
 Ведуча: Ми – українці – велика родина,
Мова і пісня у нас солов’їна,
Квітне в садочках червона калина,
Рідна земля для нас всіх Україна.
Художній номер
Художній номер
 Ведучий: Сердечно бажаємо вам, шановні гості, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!
 Ведуча: Бог шле здоровя вам, добрі люди!
Ми вірим у свято, воно ще в нас буде!
Ми біля хати посадим калину,
І праця відродить – таки Україну!
Художній номер
Ведучий: На цьому наш концерт закінчено.
Ведуча: Дякуємо за увагу!
Разом: До нових зустрічей!




РАЙОННИЙ ОГЛЯД-КОНКУРС ХУДОЖНЬОЇ  САМОДІЯЛЬНОСТІ «ВЕСЕЛКА - 2016»

фанфари

Ведучий 1.
Ми -  українці, юні, щирі
І дуже любим Батьківщину.
Живемо, творим, підростаєм,
В піснях Санжари прославляєм.

Ведучий 2.
Я маю право на веселку,
Я маю право на весну.
На щедру осінь,
Тепле літо,
На зиму дивну, чарівну.

Ведучий 1.
Люблю лани зі стиглим житом,
І тепле сонце в небесах,
І чорнобривці біля хати,
І соловейка спів в гаях.

Ведучий 2.
Любов батьківську непідкупну.
І на дитинство золоте.
На творчість, що усьому світу,
Заявить: « Українці – є!!!»
Ведучий 1.
«Веселка» - це конкурс для юних талантів,
Багата Санжарщина ними моя!
Бажаємо друзям усім перемоги!
Чекає вже сцена! Почати нам час!


Ведучий 1. Ведучий 2. (разом)
Доброго дня, шановні учасники, журі, гості!

Ведучий 1.
Драбинівський навчально-виховний комплекс гостинно відкриває свої двері для талановитих дітей нашого краю. Конкурс, як, звичайно, і в попередні роки, шукає перлини Новосанжарської землі, які так щедро природа-матінка розсипала по наших невеличких селах.


Ведучий 2.
Очевидно,  ви вже готові нас здивувати? ТАК? (звертається до присутніх).
Молодці!!! А девізом нашого конкурсу нехай стануть такі слова: «Працювати творчо, натхненно, з любовю, на користь собі, рідній школі, отчому краю, неньці Україні».

Ведучий 1.
З нетерпінням очікують на Ваші виступи вельмишановні члени журі, які справедливо оцінять Ваші вокальні здібності, акторські гру, любов до поезії та українського танцю.

Ведучий 2.
Вітайте!
Кульчинський Олександр Володимирович, начальник відділу освіти Новосанжарської райдержадміністрації – голова журі.

Ведучий 1.
Члени журі:
Шинкаренко Тетяна Миколаївна, методист загальної середньої освіти районного методичного кабінету Новосанжарської районної ради;

Ведучий 2.
Пасько Вікторія Вікторівна, методист загальної середньої освіти районного методичного кабінету Новосанжарської районної ради;

Ведучий 1. Неперевершені майстри своєї справи:
Сергеєва Ірина Миколаївна, директор дитячої музичної школи.

Ведучий 2.
Торбін Олександр Вікторович, директор районного Центру культури і дозвілля.

Ведучий 1. Ведучий 2. (разом)
Отже, розпочинаємо наш зональний конкурс «Веселка -  2016»!!!

Ведучий 1.
Першими на нашу сцену запрошуємо..................


Свято останнього дзвоника
 2014-2015 навчальний рік



Звучатьфанфари
Вед.1. Святковий, сонячний, травневий день!
Ми всі зібрались на подвірї школи,
Щоб серед квітів, усмішок, пісень
Почути, як звучить останній дзвоник!
Вед.2. Уся шкільна родина завмира,
Розпочинаємо найкраще свято!
Дзвінок останній в році цім! Ура!
Дозвольте всіх вас щиро привітати!
Вед.1. Дорогі учні, шановні вчителі, батьки, гості! Сьогодні ми зібралися, щоб провести в дорогу ще один шкільний рік. І разом з цим ще раз пригадати безліч радісних подій шкільного життя: яскраві концерти, захоплюючі екскурсії, цікаві уроки і веселі перерви!
Вед.2. Учні 4 класу закінчили початкову школу і вже встигли пізнати секрети наук та деякі таємниці життя. Шановні школярі, ми щиро вітаємо вас із закінченням початкової школи.
Вед.1. навчаючись, нам здається, що школу обходять закони часу. Але це неправда. Так швидко виросли і подорослішали нинішні дев’ятикласники. Для деяких із них – це остання шкільна лінійка.
Вед.2. Шкільне подвір’я забуяло цвітом.
Яка чарівна і тривожна мить!
Для когось- вкотре,
А для випускників- вос
таннє
Сьогодні шкільний дзвоник продзвенить.
Вед.1. Увага, школо! Мить ця особлива!
«Останній дзвоник»- дійсно свято з свят!
Хвилюються випускники щасливі,
Бо зараз починають свій парад. 

Під музику виходять 11 класники із першою вчителькою і класним керівником
Вед.
1. Зібралась вся шкільна сім’я-
Майбутнє України, її слава.
Рівняймось, струнко всі!
Лунає Гімн держави.
Увага! Урочиста лінійка оголошується відкритою.
Звучить Гімн України
Вед.
2. Сьогоднішній день дійсно сповнений сонячного тепла, веселих посмішок друзів
Вед.
1. Уся шкільна родина разом. Родина, яку об’єднує єдине - любов і повага до школи.
Вед.
2. Дружба і злагода об’єднує усіх присутніх учнів, батьків, учителів і дорогих наших гостей, які завітали на свято порадіти разом з нами.
Вед.1.Розділити радість свята до нас прийшли:
1
.
2.Директор ТОВ «Чиста криниця»  - Сидоренко Віктор Петрович
3.Голова Драбинівської сільської ради – Короленко Зоя Петрівна
4.Голова батьківського комітету школи – Матяшенко Наталія Миколаївна
5. ____________________________________________________________

Вед.2. Як мить, минув цей рік навчання.
Були і успіхи, були й розчарування.
Завершились великі перегони.
Підводить підсумки директор школи.
Вед.1. Запрошуємо до слова директора
навчально-виховного комплексу – Облапа Миколу Анатолійовича
(Виступ директора школи
+ туш)
Вед.2.
Слово для привітання надається
1.
2. Директору ТОВ «Чиста криниця»  - Сидоренку Віктору Петровичу
3. Голові Драбинівської сільської ради – Короленко Зої Петрівні
4. Голові батьківського комітету школи – Матяшенко Наталії Миколаївні
5. Учителю музичної школи Біляєвій Олені Олександрівні
Вед.1.
Минають роки, але ви завжди з глибокою вдячністю згадуватимете свого шкільного вчителя – вимогливого, по-батьківськи доброго. Це він, шкільний вчитель, навчав нас писати перші літери, розуміти прекрасне , палко любити свою Батьківщину. Навчав розумного, доброго, вічного.
Вед.2. Вчителів в житті було багато,
Та одну не зможемо забуть, -
Ту, що заміняла маму й тата,
Ту, що проводжає нас у путь.
Вед.1. Вчителько моя, найкраща в світі!
Вчитись нас учила й працювати,
У навчанні з книжкою дружити,
У житті порядним, чесним стать.
Вед.2. Досі сняться очі, мов зірниці,
В тих очах – безмежна доброта,
Вам не гріх і в пояс поклонитись,
Вчителько ви перша золота!
Вед.1. До привітального слова запрошується перша вчителька 11 класу  - Мокляк Наталія Миколаївна.
Вед.2. Шкільні роки … Прекрасні й незабутні … Вони в пам’яті кожної людини все її життя .
Вед.1. Сьогодні, дорогі випускники, можливо, як ніколи, ви відчуваєте ,що школа - це наш рідний дім. І сьогодні вона в сяйві квітів, ніби притихла, щоб попрощатися з вами, випускає вас у доросле життя.
Вед.2. Пригадаймо всі шкільні роки: сходинка за сходинкою, від першокласника до випускника.
Звучить музика діти з 1 по 11 клас виходять і стають в лінію
1-клас: за все уперше треба братись…
Нелегко в першім класі жить.
І вперше можна закохатись,
І двійку першу теж схопить.
2-й клас: А в нас вже досвіду доволі:
Батькам надвечір залюбки
Про те, що трапилося в школі,
Ми вправно кажемо казки.
3-клас: ми тепер йдемо у четвертий клас,
Далі будемо продовжувати вчитись.
Ми зустрінемось разом іще не раз,
Але цьому дню не повторитись.
4-клас: швидко, мов птахи, роки пролетіли.
Спогади гарні про себе лишили.
Ми не забудемо перший дзвінок
Й четвертого класу останній урок.
У нас усіх прощання настрій,
Ми всі схвильовані украй.
Бо кажемо сьогодні:
«Середня школо, здрастуй!
А початкова – прощавай!».
5-клас: Нові учителі, нові предмети…
А ще комп’ютер, телесвіт,
Диски, комікси, газети –
На чому зупинитись слід?
6 – клас: А я уже не переймаюсь,
Як охопити все і враз, -
Для академіків писались,
Мабуть, шкільні програми в нас!
7-клас: Навчаємось і мрієм,
Усміхаємось, радієм,
Наша школа – просто клас!
Хлопці і дівчата гарні в нас!
8-клас: а я позичила в сусіда
Собі валізку на той рік,
Бо всі підручники оці
Ледь тато в школу мій волік!
9-клас: А ми вже рвемося в нові світи,
І знаєм точно, що багато з нас
Продовжить навчання,
Покинувши рідний клас.
10 – клас: За літо найстаршими в школі ми станемо.
І час уже шлях свій життєвий шукать.
І заклики всюди звучать полум’яні,
А хочеться жити, зростати, кохать.
11 – клас: скінчилась гра.
Наповнюється змістом новим
Наш день. І що то буде з ним?
Сміливо крок зробить вперед,
З майбутнім стать на «ти».
Вам – перейти в наступний клас,
Нам – в світ широкий йти.
Вед.1. Маленькі дзвіночки, що золотом сяють,
Нехай про школу вам нагадають,
Про друзів ваших і вчителів,
Про роки шкільні, що ти з ними провів.
Звучить мелодія, учні 10 класу вручають дзвіночки 11 класникам
Вед.2. Сьогодні урочистий день не тільки для випускників, а й для їх батьків, адже це вони пройшли із вами крок за кроком 11 років шкільного життя. Їх чекає щастя бути не віддільними від життєвих успіхів своїх дітей.
Вед.1. До слова від батьків має………………………………………………………
Батьки: А наші діти, мов птахи з гніздечка,
Із школи рідної полинуть в дивний світ.
Спасибі вам за доброту сердечну,
Що дарували дітям стільки літ!
Що не кажіть, а час немов жар-птиця
Летить у простір, як шкільні роки….
Та він летить…
А чи не так батьки?
Здається, діток ще недавно малюками
вели у перший клас ми залюбки….
Минають дні…. Літа в минуле відійшли,
і ми нестямились, як підросли вже дітлахи

Батьки: Весна у літо переходить плавно,
І світ навколо радісно цвіте,
Здається, в перший клас ви йшли недавно,
Та відпливло дитинство золоте.
Кудись туди, де проживає казка,
Де розмовляють квіти і трава,
Де зігріває сонечкова ласка
І радість та любов - така жива.
Зі святом вас дорогі наші діти.
Вед.2. Скільки привітань нашим випускникам! Які приємні побажання звучать на їхню адресу. А що ж вони нам скажуть?
Випускник
1. Ми всі здоровя й щастя вам бажаєм,
Бо стан душі не висловить словами,
За все, чого навчилис і знаєм,
Сьогодні ми завдячуємо вам!
Випускник 2. Вклоняємось низенько до землі
Усім батькам, які прийшли на свято.
Прийміть уклін, шановні, дорогі,
І найдорожчі в світі – мами й тата.
Випускник 1: Рідні наші,любі вчителі,
Простіть за пустощі великі і малі,
За непослух чи не вивчений урок,
За кожен необдуманий наш крок.
Випускник 2. Вам доземно вклоняємось ми
За любов, за турботу, горіння,
Ми дорослими стали людьми,
Тож спасибі за ваше терпіння.
Під музичний супровід випускники дарують квіти вчителям
Вед.1. ось і настала урочиста мить, мить, яку, мабуть, наші випускники хотіли б попросити ще зачекати. Але час невблаганний… Він пролунає зараз – ваш прощальний останній дзвінок, дорогі випускники.
Вед.2. Дзвени над минулим і над прийдешнім,
Поклич востаннє нас на урок,
Дзвени над дитинством, з яким попрощались,
Веселий і сумний наш останній дзвінок!
Вед.1. Дзвінок сьогодні незвичайний, бо разом з ним пролунають голосочки маленьких дзвіночків. А голоси в них кольорові.
Вед.2. Жовтим кольором – кольором сонця, світла, тепла. Хай життя ваше буде світле, повне хліба, багатства і достатку!
Вед.1. Блакитним кольором – кольором мрії і надії. Саме з мрією люди досягають найбільших вершин!
Вед.2. Мрійте, кохайте, прагніть до кращого і все у вас буде добре.
Вед.1. ось таким було сьогодні наше свято!
Вед.2. І вже через хвилинку, через мить…
Вед.1. Останній дзвоник буде нам співати…
Вед.2. І про кінець навчання сповістить!
Вед.1. Право надати останній дзвінок 2014-2015 навчального року надається учениці 1 класу………………………. та учневі 11 класу …………………...
 Дівчинка: Бажаєм вам в житті іти сміливо,
Бажаєм щастя кожному знайти!
Хай здійсниться, що кожному хотілось
В дорогу, старший друг. Щасливої путі!
       
Вед.2. Дзвінок останній – перший крок в життя,
Палкий порив і юності надії,
Нехай щастить нам, друзі, все життя.
Й здійсняться заповітні мрії.
Вед.1. Ну ось і все. Лінійка урочиста.
Скінчилась враз.
І пісня, радісна і чиста,
В останній раз стривожить вас.
Вед.2. Свято останнього дзвоника оголошується закритим.
Звучить Гімн України
Вед.2. Яка хвилина! Зупинися, час!
Йде одинадцятий, найголовніший клас!
Звучить пісня Про школу
Вед.1. Із закінченням навчального року, рідна школо!

Вед.2. До побачення! До нових зустрічей!




Сценарій свята останнього дзвоника

Звучать фанфари
Ведучий:Увага всім! Увага всім!
На веснянім видноколі
Зайнялася зоря.
Свято в школі! Свято в школі!
День останнього дзвінка.
Є святкових днів багато
На листках календаря,
А між ними й наше свято -
День останнього дзвінка.

Ведуча:Як швидко рік навчальний промайнув.
Повірити так важко це відразу.
І ми сьогодні всі зібралися тут.
Останній дзвоник святкувати разом.
Ведучий:День сьогодні такий незвичайний.
Встало сонце, умите в росі.
Скликав в школу нас дзвоник останній
І зібрались на свято усі.
Ведуча:Школярі — галасливі пташата
На святковій лінійці стоять.
Будем нині ми юність крилату
В самостійне життя проводжать.
Ведучий:На велике шкільне свято
Прибуло гостей багато:
Татусі й матусі,
Друзі вірні й бабусі.
Школа радо зустрічає всіх,
Лунає музика і сміх,
Усі радіють, і тільки випускники
Сьогодні трішечки сумні.
Ведуча:Дорогі друзі, учні, вчителі, вихователі, батьки, шановні гості. У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Воно радісне й водночас сумне. Радісне, бо закінчився навчальний рік. Попереду — чудові літні канікули. А сумне, бо сьогодні дзвоник востаннє пролунає для наших найстарших учнів — одинадцятикласники.
Ведучий:Ось зайдуть на лінійку востаннє
Наші друзі — найстарший клас.
Хай здійсняться всі ваші бажання!
Ми ласкаво запрошуєм вас.
Ведуча:Злинь же, музико, в небо гучніше,
В добру пору лунай, в добрий час!
Вище голови! Йдіть веселіше!
Ми ласкаво запрошуєм вас.
(Під мелодію  заходять випускники)
Ведуча:Нехай же буде , свято в нас на славу
Шикуймось! Струнко! Лине гімн держави!
 Ведучий:Увага! Свято Останнього Дзвоника оголошується відкритим!
(Звучить Гімн України).
Ведуча: Сьогоднішній день дійсно сповнений сонячного тепла, веселих посмішок друзів
Ведучий: Уся шкільна родина разом. Родина, яку об’єднує єдине- любов і повага до школи.
Ведуча: Дружба і злагода об’єднує усіх присутніх учнів, батьків, учителів і дорогих наших гостей, які завітали на свято порадіти разом з нами.
Ведучий: Розділити радість свята до нас прийшли:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5.____________________________________________________________

Ведуча: Як мить, минув цей рік навчання.
 Були і успіхи, були й розчарування.
 Завершились великі перегони.
 Підводить підсумки директор школи.
Ведучий: Запрошуємо до слова директора школи Облапа Миколу Анатолійовича
(Виступ директора школи)
Ведуча: До слова запрошується:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5.____________________________________________________________

Ведучий: Шкільне прислів'я, мабуть, кожний знає:
"До школи в нас прямують всі стежки!"
Клас одинадцятий! Вас зараз привітає
Надія школи - наші малюки.
Цю мить вони чекали довгий час.
Увага! Слово каже перший клас!

1.Почекайте, почекайте
Ви ж і нам слово надайте,
Хоч ми зовсім малюки
Вас привітаєм залюбки

2. Сьогодні в нас велике свято
Шкільних весняних іменин,
Прийшли ми з квітами вітати
Випускників новий загін.

3. Для вас розсипала весна
Пахучий цвіт навколо.
І дзвоником для вас луна
Востаннє рідна школа.

4. Випускники! Які ви всі красиві,
Усміхнені, веселі, чепурні!
Дивлюсь на вас - обличчя всі щасливі,
Й дорослим стати хочеться мені!

5. А ми поки-що малюки,
Школярики маленькі,
І горнемося залюбки
До вчительки, до неньки.
6. Які прекрасні, чарівні,
Немов весняні квіти,
Та не забудьте, ви усі
Для
вчителів ви — діти.

7. Вам ми хочем побажати
Завжди успіхів в житті
І про школу пам ‘ятати,
Де б не були в
и в майбутті.

8. Пам ‘ятайте, що у школі
Ви зріднились назавжди.
Друзів тут у вас доволі,
Тож приходьте ще сюди.

9.Ми вам бажаєм від душі
Щоденно, щогодинно
Щоб всі екзамени в житті
Ви склали на відмінно

10.Ідіть у життя сміливо
Ви України сини,
Щоб мама, сусіди, школа
Вами пишатись  могли.

11. Молодший клас вам всім бажає
І здоров ‘я, і добра,
Щоб були ви всі щасливі
І не знали горя й зла.

12. Ми вам успіхів бажаєм
І здоров’я і добра
Із закінченням вітаєм
Бо прийшла до вас пора

13.  Бажаєм вам в житті іти сміливо,
Бажаєм щастя кожному знайти!
Хай здійсниться, що кожному хотілось
В дорогу, старший друг. Щасливої путі!
14. Сьогодні ваше свято - Це незабутня мить,
Ми хочем  побажати: Нехай вам всім щастить!(разом)
Звучить пісня про школу діти вітають квітами випускників
1-й випускник.
Перша вчителько, добра, терпляча,
Наче мама була ти малим.
А любов твоя щира, гаряча
Зігрівала серця нам усім.
2-й випускник.
Дуже різна у всіх у нас вдача,
Та усмішка усім до лиця.
Тож любов твоя щира й гаряча
Буде гріти нам завжди серця.
Ведуча: До слова запрошується перша вчителька Іваненко Лідія Миколаївна.
1-й випускник.
Сказати хочу слово щире —
Нагоди більше не знайду.
І побажати щастя, миру
Я класному керівнику.
2-й випускник.
За ту любов, що віддавали,
Серця дитячі зігрівали,
За все ми вдячні вам без ліку,
Спасибі ніжне і велике!
Ведучий : До слова запрошується класний керівник 11 класу Суткова Ніна Григорівна.

Випускник: Найкращі квіти, що на цій землі,
Любов, повагу і серця гарячі
Прийміть від нас, шановні вчителі,
Ми летимо.
Бажайте нам удачі.
(Усі учні дарують квіти вчителям. Лунає музика).

Ведуча: І знов на свято гості завітали:
Десятий клас, які вас добре знали.
Вони вам трохи заздрять, але все ж
Бажають щастя й радощів без меж!
(Слово надається десятикласникам.)

1-й десятикласник: Хай не буде у долі місця смутку і тузі,
Хай зустрінуться щирі, добрі, лагідні друзі!
2-й десятикласник: Щоб ніколи образи та злих слів не почути.
Незабаром ваш випуск - нам ще рік в школі бути!
3-й десятикласник: Тож щасливим хай буде ваш обраний шлях,
Хай вам добре у світі живеться,
4-й десятикласник: А цей срібний дзвіночок у ваших серцях
Добрим спогадом хай озоветься.

Десятекласники під мелодію вручають дзвіночки одинадцятикласникам.

Ведуча:До побачення, мамо! До побачення тату!
Вже час вирушати в дорогу,
Десь моя непротоптана межа загубилась в житах.
Десь чекає кохання, десь чатує тривога
Все то доля моя, мій ніким не торований  шлях.
Ведучий: До слова запрошуємо батьків наших випускників  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Вручаючи хліб-сіль батьки кажуть слова:
Дорогі діти!
Традиції і звичаї народу
У них життя, характер і душа
Тож короваєм починається дорога,
Коли дитя батьківський дім лиша.
Нехай радіють ниви колоскові,
В житті хай будуть злагода і мир.
На чистому, як сонце, рушникові
Дозвольте Вам піднести хліб і сіль.

Дорогі діти! Прийміть цей святий хліб, а разом з ним і наш батьківське благословення в доросле, самостійне життя, незвіданий світ. Хай у вашому житті, завжди на столі буде хліб, як символ достатку, людської щедрості й милосердя. Благословляємо Вас, дорогі діти! Йдіть з цієї , для вас уже казкової й далекої країни Дитинства в складне, тернисте, доросле життя. Ми завжди прийдемо Вам на допомогу.
Звучить музика. Батьки вручають хліб-сіль випускникам , діти приймають його. Батьки беруть яру пшеницю і обсипають під слова ведучих.

Ведуча:Одинадцятий  клас, наші хлопці й дівчата!
Щоб були ви щасливі, щоб були ви багаті,
Ми згадаємо силу стародавніх традицій
Обсипати на щастя ярим зерном пшениці.

(Батьки обсипають випускників.)

Щоб екзамени склали,
Щоб водилися гроші,
Щоб пішли оцінки в атестат хороші,
Щоб були здорові, радісні й надалі,
Щоб були "дванадцять", щоб були медалі.

Ведучий: Тож дай вам, доле, світлий шлях широкий,
Випуск 2013 року!
Хай кожний своє щастя знайде сам!
І зараз надається слово вам!
(Слово надається учням 11 класів.)

1-й випускник
Ну ось і все.
Спасибі, люба школо,
Бо промайнули довгих десять літ.
Уроки, дискотеки, друзів коло -
Прекрасний, чарівний дитинства світ!

2-й випускник
Були ви з нами поруч в кожній справі -
Шановні, любі, щирі вчителі,
Порадники суворі і ласкаві,
Ви - честь і слава нашої землі!

3-й випускник
Ви вчили нас в пораді і розмові,
Були завжди опорою для всіх.
Ми вірили: є вищий сенс в любові,
Безчестя, підлість, зрада - тяжкий гріх.

4-й випускник
Ми всі здоров'я, щастя вам бажаєм,
Бо стан душі не висловить словам.
За все, чого навчилися і знаєм.
Сьогодні ми завдячуємо вам!

Ведуча: Це сонця промінь, чиста даль ясна,
А ще - твоя сімнадцята весна.
Це мрії, плани, це в майбутнє крок.
Так, друже, це останній твій дзвінок.

Ведучий: Право дати останній дзвоник надається учневі 11 -х класу ……………….. та учениці першого класу………………………..              

Ведуча:  Дзвінок останній – перший крок у житті
 Палкий порив і юності надії
 Нехай щастить вам друзі у путі
 І хай здійсняться світлі ваші мрії

Ведучий: Святково, буденно, незвично
 Лунає прискорений крок,
 І срібло, і дзвінко, й заклично
 Лунає останній дзвінок

 Ведуча: День прощання… Попереду незвідана даль. Шановні випускники! Пам’ятайте: для вас починається нове життя від шкільного порога.

Ведучий: Школо! Урочисте свято присвячене закінченню 2012-2013 навчального року, оголошується закритим.
Звучить гімн України
Ведуча: Дорогі друзі! Свято останнього дзвоника закінчено. Право першим піти з лінійки надається учням 11 класу та їхньому класному керівнику.
Звучить пісня про школу







Сценарій випускного вечора


Звучать фанфари.  Виходять ведучі.
Ведучий: Доброго вечора, шановні батьки, учителі, гості!
Ведуча: Знову подвір’я Драбинівського навчально-виховного комплексу наповнене дзвінкими голосами, яскравими барвами, відкритими усмішками.
Ведучий: Добре, що в нас існує така традиція, яка збирає нас, мешканців села Драбинівка та довколишніх сіл, знову і знову разом, щоб розділити радість випускників, їхніх батьків, учителів, друзів.
Ведуча: Червневий день відлунює святково,
І сміх, і квіти, й гомін голосний…
Зібрало нині свято нас чудове –
Прощальний вечір, вечір випускний.
Ведучий: Непрохана сльозина у зіницях,
В душі зі смутком радість обнялись,
Випускники сьогодні, як годиться,
З дитинством попрощатися зійшлись.
Ведуча: Для них останній дзвоник пролунав завзято,
Державна атестація здана.
Тож запрошуємо випускників на свято,
Хай пролунають їхні імена.
Ведучий: Мить неповторна, зупинися.
Тишо, ще більш урочистою будь.
Україно, подивися:
Випускники твої ідуть.
Ведуча: Драбинівська школо –
Це діти ті, що ти їх вчила,
І, покидаючи сьогодні твій поріг,
Вони крокують впевнено і гордо,
Бо ти для них – надійний оберіг.
Ведучий: Для них ти радість волошкова,
Дзвіночків синіх передзвін.
Живи, квітуй, Драбинівська школо,
У пам’яті минулих і прийдешніх поколінь.
Ведуча: Зустрічайте випускників 2013 року разом з їхнім класним керівником Сутковою Ніною Григорівною та першою вчителькою Іваненко Лідією Миколаївною.
Під фонову музику заходять випускники.
Ведучий: На свято запрошується випускник 2013 року. Цей юнак оригінальний, дотепний, неприборкано енергійний, обожнює активний відпочинок. Захоплюється спортом, любить гострі жарти, працьовитий, бережливий, тому ремонт меблів класу тримався на його плечах. Надійний товариш, хороший друг і люблячий син - Куліш Андрій  Генадійович.
Ведуча: На свято запрошується випускниця 2013 року. Граційна, принципова, впевнена у собі, таємнича, небалакуча, має незалежний характер і власні погляди на життя й тому всі свої проблеми намагається вирішувати самостійно, має творчу натуру. Виявляє наполегливість і постійно контролює свою поведінку, може багато чого досягти в житті. Зустрічайте Половинка Діана Вікторівна.
Ведучий: На свято запрошується випускник 2013 року. Досить загадковий, чуйний, надійний, товариський, відповідальний, готовий допомогти ближньому. Брав участь у проведенні шкільних свят і вечорів. Легкий на підйом, безконфліктний юнак, готовий завжди виконати будь-яке прохання класного керівника, дружелюбний, відкритий, але найбільше цінує власну незалежність. Надійний товариш – Лакатош Денис Алікович.
Ведуча: На свято запрошується випускниця 2013 року. Надзвичайно діяльна, оптимістична, дружня, незамінна в екстремальних ситуаціях, має неординарне мислення, ініціативна та заповзятлива. Природа обдарувала її лагідною вдачею й артистизмом. А безмежна чарівність допомагає їй брати навіть «неприступні фортеці». Є активною учасницею зразкового естрадно-танцювального колективу «Ластівки», учасниця команд ДЮП, КВК, екологічної агітбригади «Паросток». Зустрічайте Пилипенко Юлія Вікторівна.
Ведучий: Урочистий вечір, присвячений врученню атестатів про повну загальну середню освіту випускникам 2013 року, оголошуємо відкритим.
Ведуча: Вітай, Україно,
Сьогоднішню зміну,
Хай гордо й заклично
Державний Гімн звучить велично!
Звучить гімн України
Ведучий: Сьогодні на наше свято завітали гості
1.     ________________________________________________
2.     ________________________________________________
3.     ________________________________________________
4.     ________________________________________________
5.     ________________________________________________
Ведуча: Дорогі випускники!
Дитинство ваше, мов вчорашній день.
Ось-ось майне крильми у темінь ночі,
А світанок від дзвінких пісень
Прокинеться і вам загляне в очі.
Ведучий: Ви підійшли до першої межі.
Шкільним порогом звуть її в народі.
Ще крок – і Україна перед вами
Відкриє всі свої шляхи- дороги.
Ведуча: І сльози, і сміх, і сум у залі,
Випускники за крок від балу,
Щасливі, збуджені чекають цю хвилину,
Що атестати вручать неодмінно.
Ведучий: Як ти думаєш, що таке атестат?
Ведуча: На перший погляд, нічого особливого, така собі непримітна річ.
Ведучий: Але в ньому результати роботи багатьох років у школі.
Ведуча: А ще, мабуть, це символ звільнення від власної скутості, дитячої обмеженості, від надмірної опіки дорослих.
Ведучий: А ще атестат – свідчення того, що ти закінчив середню школу.
Ведуча: А ще, мабуть, знак того, що ти можеш пізнати життя в усій його повноті.
Ведучий: Атестат зрілості – так називають документ про закінчення школи. Ось і настала для вас, дорогі випускники, ця урочиста хвилина – одержання документа про середню освіту.
Ведуча: Очікуванням кожне серце б’ється,
Надії вогник ще в очах не згас.
Директорові слово надається.
Випускники, Облап Микола Анатолійович вітає вас.
Ведучий: Церемонію вручення атестатів про повну загальну середню освіту проводить директор Драбинівського НВК Облап Микола Анатолійович.
Директор вітає учнів із закінченням школи.
Ведуча: О мить прекрасна, зупинись.
Годиннику, не йди так швидко,
Бо зараз вручать атестат, -
І що тоді? Прощай, дитинство?
Ведучий: Дорогі випускники!
Атестати вручили вам.
Було місце і квітам,
Тож приймайте привітання
В цей щасливий час прощання.
Слова напутні вам в дорогу ляжуть,
Що тут присутні гості скажуть.
Ведуча: Слово надається нашим гостям:
1.     ________________________________________________
2.     ________________________________________________
3.     ________________________________________________
4.     ________________________________________________
5.     ________________________________________________
Виступи та вітання гостей.
Ведучий: Нехай рясніють ниви колоскові,
В житті хай будуть злагода і мир,
На чистому, як сонце, рушникові
Батьки несуть вам хліб і сіль (без хліба)
Ведуча: Дорогі випускники! Від імені батьків вас вітають__________________________________________________________________________________________________________________________________
Вітання батьків
Мама: Дорогі наші діти, найкращі для нас,
Ми бажаємо вам щастя і долі.
Вам сьогодні з дитинством прощатися час,
А життя – не стежина у полі,
А життя – це не сміх і не жарти…
Та не бійтесь нічого, у добрий вам час,
Світ чарівний, і жити в нім варто!
Все здолати потрібно вам буде не раз,
Не впадайте у відчай, боріться!
Йдіть сміливо! У добрий вам час!
Мрія кожного з вас хай здійсниться!
Батько: Хай ляжуть під ноги щасливі путі,
Горе й лихо хай всіх обминає.
Хай вам буде удача у щасті й житті
І хай серденько ваше співає.
Юність ваша – пора непроста і примхлива:
То сміється, то плаче гіркими слізьми.
Все буває, повірте, і сонце і злива.
Перешкод вам не буде, бо поряд батьки.
Ведучий: Сьогодні музика лунає гучно,
І то не в квітах урочистий зал,
В очах у кожного і радість, і надія.
У вас випускний шкільний останній бал.
Ведуча: Не стане в списках і журналах вас,
Тривог в житті вам випало чимало.
І вже ніколи вас не будуть захищати
Ні перша вчителька, ні ваша класна мама.
Ведучий: Дорогі випускники, а пам’ятаєте, як усе розпочиналося?  Одного вересневого ранку ви – дехто з радістю та завзяттям, дехто з острахом та сльозами на очах – прийшли до школи. Вас зустріла  усміхнена та красива перша вчителька.
Ведуча: Це вона взяла ваші тендітні рученята і повела за собою у чарівний світ знань, такий складний і незвіданий. Це на неї, добру і лагідну, дивилися ви з надією, у неї ви шукали захисту. Ловили кожне її слово, пильно вдивлялися в очі, шукаючи там відповіді на всі запитання. Тож яким великим, щедрим, добрим і чуйним має бути серце, яке вмістило біль і радість кожного з вас. Пам’ятайте її завжди.
Ведучий: Запрошуємо до слова першу вчительку наших випускників Іваненко Лідію Миколаївну.
Привітання першої вчительки
Ведуча: Сьогодні, у мить розлуки зі школою, візьміть слово вчителя в довгу, інколи тернисту, дорогу життя. Хай спогад про рідну школу сяє вам навіть тоді, коли зникає віра у власні сили. Хай школа залишається для вас промінчиком любові та добра, а спогади про дитинство приходитимуть з іменем вашого класного керівника.
Ведучий: Запрошуємо до слова класного керівника наших випускників Суткову Ніну Григорівну.
Виступ класного керівника
Ведуча: Уже в руках у вас атестати.
Вітання, побажання  - все для вас.
Свої вітання хоче нам подарувати
Наш дорогий одинадцятий клас.
Ведучий: До слова запрошуються винуватці свята - наші випускники.
Випускник 1: Дорогі вчителі!(Юля)
Память про вас, про наше шкільне життя
Ми візьмемо з собою.
Вибачте, якщо колись ми вас образили.
Випускник 2: Попереду – ціле життя, цікаве і захоплююче.(Денис)
Злети, перемоги, може, і перешкоди трапляться.
Але ми не боїмося їх, бо з честю долати всі труднощі нас навчила школа, наші вчителі.
Випускник 3: Сьогодні день останній, день прощання,(Діана)
Пробачте нас за ті наші бажання.
Ми хочемо, щоб ви були здорові,
Щоб більше не сивіли ваші скроні.
Випускник 4: Перед вами я – складна дитина,(Андрій)
Чого тільки я у школі не робив!
І сьогодні я признатись мушу,
Що усіх вас по-дитячому любив.
Весь час хотілось бути особливим
І довести усім, що я крутий,
Надміру і веселий, і сміливий,
Що я неперевершений такий.
І тільки з часом зрозумів усе я:
Бравада вся ця зайвою була.
Вона лиш гіркоти вам додавала
Й на коси сивиною залягла.
За те, що зморшки на чолі рясніли,
Що миру ви і спокою хотіли –
За все пробачте, милі, дорогі.
Уклін земний вам, любі вчителі!
Під музичний супровід випускники вручають квіти вчителям
Випускник : А без батьків чого ми в світі варті?
Без маминої ласки і тепла,
Без батьківської строгості і жарту,
Без нашого родинного житла.
Випускник : Вони ж нас, як пташок, в гнізді зростили,
Давали дітям раду, як могли,
І в наших душах сонце засвітили,
Спасибі, дорогі батьки!
Випускник : За теплоту й любов родинну,
За дружбу й спокій у сім’ї,
І за турботу щогодинну,
За вашу відданість святу
Своїм, уже дорослим дітям.
За людяність і доброту,
Ми вдячні вам за все на світі!
Випускник : Рідні наші, дякуємо за те, що ростили нас, віддали свою молодість і життя, раділи та сумували разом із нами. Вибачте нас за всі прикрощі, що вам завдали, і повірте, що ми будемо гідними називатися вашими дітьми.
 Звучить пісня під яку діти запрошують батьків на танок.
Ведуча: Лунає музика у школі рідній,
І тоне в квітах урочистий зал.
В очах у кожного – і радість, і надія,
Підходить до завершення шкільний бал.
Ведучий: Шановні випускники!
Завтра стрінете на світанні
Сонця ясен світ.
Ляже в буднім квітуванні
Перед вами світ.
Тож куди світанок дня покличе,
Поведе куди він завтра вас?
І щемить чекання на обличчі.
І звучить шкільний прощальний вальс!
Ведуча: Запрошуємо всіх присутніх, випускників, батьків, учителів на останній шкільний вальс на шкільному подвір’ї.
Танок випускників
Ведучий: Шановні випускники!
Од святині села починаєте ви
Свій похід по життєвих дорогах.
Мирне сонце, сіяй, і летіть, голуби,
Звістку цю понесіть в світ широкий.
Ведуча: Як символ вірності та краси випускайте голубів!
Діти випускають у небо птахів
Звучить фонова мелодія
Ведучий: Лети, голубе, лети,
Ти будеш всіх їх берегти.
Ведуча: Лети і голуб, і голубка
Як символ віри і добра,
Як спомин про шкільне життя.
Ведучий: Ви завтра зустрінете сонечко красне,
Нехай ваш світанок буде ясним,
Росою умитим, свіжим і чистим,
В доросле життя ви рушаєте з ним.
Ведуча: І новий день уже говорить світанком,
І в путь-дорогу кличе вас,
І обіймає музика прощальна
Випускний одинадцятий клас.
Ведучий: Хай радіє вся шкільна сім’я:
Випуск – 2013 іде в самостійне життя!
Ведучий: Ви ще не раз повернетесь до школи,
Хай всіх вас доля береже,
Та не повернетесь ніколи
Сюди ви учнями уже.
Випускники шикуються
Ведуча: Існує в народі повіря, що велика дорога розпочинається з першого кроку, а якщо іде дощ, то це на удачу. Тож нехай ваш перший крок буде вдалим і щасливим, і хай вас намочить срібний дощ.
Випускники підкидають над собою монети, переступаючи через символічну підкову, і разом із класним керівником і першою вчителькою, батьками залишають шкільне подвір’я.
Ведучий: Ви молоді, здорові, сильні духом!
І перед вами – тисячі доріг,
Збудуйте щастя в Україні нашій,
Візьміть в дорогу, друзі, оберіг.
Той рушничок заквітчаний, з півнями,
Щоб вас від зла й біди оберігав,
Давав наснагу і поїв піснями,
До рідної світлиці повертав.
Ведуча: Нехай же вас Господь благословляє
У світлу путь на добрії діла,
На вірну стежку завжди наставляє,
Щоб доля щасливою була.
Ведучий: Тож дай вам Бог в здоровї й щасті жити.
На цій землі знайти себе в труді
До мрії дотягнутись, долетіти.
Тож сміло в путь, поки ще молоді!
Ведучі разом: У добру путь, дорогі випускники!
Лунає фонова мелодію під яку випускники покидають шкільне подвір’я!

Ведучий: Дякуємо за увагу! На цьому урочистий вечір, присвячений випуску учнів зі школи, оголошується закритим. До нових зустрічей!

Немає коментарів:

Дописати коментар